9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 23 Березня, 2023

Інженер з Луганщини власноруч виготовляє вітрогенератори на замовлення

blankПриватний підприємець Леонід Кизяєв з Рубіжного(Луганська область) власноруч виготовляє вітрогенератори на замовлення.

Перший свій вітряк умілець сконструював для забезпечення власної майстерні електроенергією, передає Східний фарватер.

Рубежанин робить надгробні пам’ятники у гаражному кооперативі, який знаходиться біля кладовища.

«Почалися бойові дії, потім – перебої зі світлом, але треба було працювати, виконувати людям замовлення, – згадує Леонід Кизяєв. – Методом наукового тику зробив вітрогенератор за один тиждень».

Наразі вітряк забезпечує майстерню електроенергією – і підприємець не залежить від електромереж.

«Я будував вітрогенератор не заради економії, а щоб була електрика, – пояснює умілець. – Сьогодні він себе повністю окупив: купував лише мідний дріт та дорогі магніти, решту – знайшов у гаражному кооперативі”.

Наразі виготовити вітрогенератор замовив лише один мешканець Рубіжного, каже Леонід Кизяєв.

«Чоловік живе на дачі, де постійно вимикають світло, а нещодавно голова сказав, що скоро взагалі електроенергії не буде, – пояснює умілець. – Тому мій замовник вирішив не переїжджати у місто, а зробити вітряк”.

Вітрогенератор можна встановити навіть у місті, запевняє Леонід Кизяєв. «Містяни у нас ще не прокинулися – сплять, – нарікає підприємець. – Люди підходять, запитують про вартість і як швидко окупиться – сьогодні, можливо, не окупиться, а ось завтра ваші діти вам подякують”.

У Леоніда Кизяєва є ще й 3D-принтер – один на все Рубіжне – з його допомогою підприємець робить деякі деталі для своєї роботи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають