9.5 C
Alba Iulia
Субота, 19 Червня, 2021

Інноваційні розробки українських науковців у галузі відновлюваних джерел енергії

 • Науково-технічний центр відновлюваних джерел енергії Національного авіаційного університету під керівництвом заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата державної премії України в галузі науки і техніки, ІЕЕЕ Senior Member, д.т.н., проф. Синєглазова Віктора Михайловича провадить широку наукову діяльність у галузі розробки відновлюваних джерел енергії, а саме, сонячних та вітроенергетичних установок.

  Результатом такої роботи стало створення низки вітроенергетичних установок з вертикальною віссю обертання комбінованого ротора, що забезпечує можливість роботи такої установки при слабких вітрах зі швидкістю від 1 м/с, що характерні для більшості території України та сонячних енергетичних установок з поворотною платформою, що дозволяє суттєво підвищити ефективність генерації електричної енергії. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

  Перевагами таких установок є безпечність для людини та довкілля за рахунок відсутності інфразвукових коливань при обертанні ротора, порівняно невеликий розмір, що дозволяє встановлювати їх на дахах житлових будинків, висока надійність та простота експлуатації у порівнянні з традиційними вітроенергетичними установками через значно меншу кількість механічних вузлів.

  Розроблена вертикально-осьова вітроенергетична установка складається з комбінованого ротора, багатополюсного генератора системи захисту ротора від ураганних вітрів та контролера заряду акумуляторів для автономних систем або мережевого інвертора для передачі енергії у централізовану електричну мережу.

  Максимальна потужність вітроенергетичної установки залежить від довжини лопаті і при швидкостях вітру 4 – 5 м/с складає, наприклад, 2 кВт при довжині лопаті основного ротора 2м.

  Вітроенергетична установка може працювати як самостійно, так і в комплексі з сонячною енергетичною установкою та дизельним генератором.

  Розроблена сонячна енергетична установка з поворотною платформою складається з масиву фотоелектричних панелей, контролера з реалізацією МРРТ-алгоритмів, інвертора та двокоординатного пристрою відстеження положення сонця, який, в свою чергу, складається з датчика положення сонця, контролера та електроприводів, що змінюють просторове положення масиву фотоелектричних панелей.

  Генерована електрична енергія також може бути передана до загальної мережі або використана для заряджання акумуляторів.

  Застосування такої системи дозволяє підвищити генерацію електричної енергії до 40% у порівнянні зі стаціонарними сонячними енергетичними установками за рахунок постійного забезпечення оптимального кута падіння сонячних променів на панель.

  Розроблені сонячні та вітроенергетичні установки можуть бути застосовані для забезпечення електричною енергією комунальних навчальних та медичних закладів, державних установ, індивідуальних домогосподарств, фермерських господарств, тощо. Генерована ними електрична енергія може бути спрямована на зменшення енергоспоживання з централізованої електромережі, організацію автономного освітлення, організацію резервного або автономного енергопостачання, тощо.

  Виготовлення вказаних сонячних та вітроенергетичних установок здійснюється на базі Національного авіаційного університету.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже традиційно презентує результати своїх досліджень...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні три нових об'єкти були запущені...

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність планується перенести в Україну, починаючи...

  «ВК Система» представила на «Зброя та безпека» нову броньовану медичну машину (фото)

  У Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» науково-виробнича компанія «ВК Система» представила одну з новинок заходу - броньовану медичну...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

  Зараз читають

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони...

  Як «Електронмаш» виготовляє нові трамваї для Львова (фото)

  На заводі «Електронмаш» розпочали виробництво десяти трамваїв для Львова. Вони будуть більш екологічними та матимуть кращий дизайн.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури...