9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Інфографіка: Українці за три роки інвестували в будівництво сонячних електростанцій майже 52 млн евро

Представники Держенергоефективності поділилися інформацією про те, що за минулі три роки українці інвестували майже 52 млн євро в будівництво сонячних електростанцій.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.

З одного боку, це наслідок світових екологічних трендів, з іншого – стрімкого попиту на альтернативну енергетику, зокрема сонячну, який був викликаний прийняттям у 2015 році закону про «зелений» тариф.

В цілому з 2015 року сонячну енергію почали використовувати 3010 домогосподарств, – йдеться в повідомленні. Індивідуальна потужність приватних сонячних електроустановок – до 30 кВт, а загальна – 51 МВт. Сьогодні їх власники можуть продавати електроенергію по 18,09 євроцента/кВт · год. При цьому «зелений» тариф прив’язаний до курсу євро.

На сонячну енергію переходять сім’ї у всіх регіонах країни, однак топ-5 складають: Київська, Дніпропетровська, Тернопільська, Івано-Франківська та Херсонська області.

Щоб стимулювати населення, у Львівській області, наприклад, домогосподарствам повертають 10% суми кредиту на сонячні панелі, а в Житомирській – 20% суми кредиту. У той же час міська влада Хмельницького і Бродів (Львівська обл.) Відшкодовують 10% вартості робіт по установці сонячних електростанцій.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають