9.5 C
Alba Iulia
Субота, 13 Серпня, 2022

Інфографіка: Потенціал виробництва електроенергії з відновлюваних джерел в Україні сягає 74%

Статистична служба Європейського союзу (Eurostat) вважає, що Україна потенційно здатна виробляти з відновлюваних джерел не менше 74% від енергії, що виробляється в країні, тоді як зараз цей рівень становить близько 6%.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Finance.ua.

У своєму прогнозі організація покладає основні надії на вітроенергетику (49%) і біоенергетику (22%), далі йде велика (17%) і мала (7%) гідроенергетика, а замикає список сонячна енергетика з часткою (5%). Сукупно всі згадані галузі «зеленої» енергетики потенційно здатні виробляти близько 120 млрд кВт/год енергії.

blank

В цілому частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в загальному виробництві електроенергії в Україні значно менша, ніж в країнах ЄС. Так, в середньому європейські країни виробляють близько 29% зеленої енергії, лідирують в цьому рейтингу Норвегія (106%) і Швеція (66%), причому «зайві» 6% Швеції вона експортує. Зазначимо, що навіть сусідня Польща і Литва можуть похвалитися рівнем ВДЕ вище 10% (13% і 16% відповідно), а найближчим до України показником вирізняється Угорщина (7%).

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають