9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Хмельницька АЕС замовила Турбоатому частин турбін на 125,65 млн грн

ВП «Хмельницька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 23 червня замовив АТ «Турбоатом» частин турбін на 125,65 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», передає Рівненська правда.

До вересня поставлять 1 180 шт. робочих лопаток п’ятої ступені з титанового сплаву ВТ-6 ротора низького тиску турбіни К-1000-60/3000 енергоблоку №2 і комплектуючих. Гарантійний строк роботи становить 100 тис годин.

Закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції. В обґрунтуванні сказано, що виробником турбіни є ВАТ «Силові машини» (Росія), а старих лопаток, які підлягають заміні в 2018 році, – Ленінградський механічний завод (ЛМЗ). У 2013-2014 роках «Енергоатом» намагався закупити нові лопатки в самого ЛМЗ, але досягнути прийнятних умов постачання не вдалося.Зрештою «Турбоатом» розробив оригінальну конструкцію лопаток, ставши єдиним їх виробником в Україні.

Також замовник пише, що «Турбоатом» виконав технічну підготовку виробництва і виготовив технологічні диски для проведення контрольних операцій зі збирання ступені, що забезпечує мінімальні трудовитрати при виконанні цієї роботи на станції, скорочення часу монтажу та зменшення тривалості ремонту блоку на відміну від лопаток, виготовлених фірмою «Costruzioni Meccaniche Menegazzi s.r.l.» (Італія).

Останні новини:

Зараз читають