9.5 C
Alba Iulia
Субота, 24 Липня, 2021

Харківводоканал проведе реконструкцію очисних споруд та побудує комплекс з переробки мулу і вироблення з нього біогазу

 • КП «Харківводоканал» найближчим часом приступить до реалізації інвестиційного проекту «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м.Харкова».

  Про це сьогодні, 8 червня, в рамках ознайомчого візиту депутатів міської ради на Міські очисні споруди водовідведення №2 повідомив перший заступник генерального директора КП «Харківводоканал» Олександр Коваленко. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Харківської міськради.

  За його словами, реконструкція каналізаційного господарства міста здійснюватиметься за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Вартість проекту – 66 млн дол. Для реалізації проекту вже було проведено тендерні торги та визначено переможця.

  Міжнародний банк його затвердив, і зараз ми знаходимося на етапі укладання договору з підрядником. Після того як договір буде підписаний, приблизно через місяць-півтора, почнеться процес проектування. І після експертизи і затвердження проекту підприємство приступить до реконструкції очисних споруд, – повідомив заступник гендиректора.

  У КП «Харківводоканал» зазначили, що реконструкція каналізаційного господарства – вимушений захід. Реалізація проекту дозволить не тільки підвищити ефективність роботи очисних споруд, а й вирішити екологічну проблему і заощадити ресурси енергоспоживання.

  Концентрація хімічного забруднення стічних вод постійно збільшується за рахунок миючих засобів, в складі яких міститься велика кількість фосфатів та азоту. Необхідно провести модернізацію очисних споруд, щоб природним шляхом зменшити кількість шкідливих речовин, які ми скидуємо в річку Уди. Вони є найбільшими забруднювачами річок і призводять до цвітіння води і загибелі риби, – зазначив заступник директора з очисних споруд комплексу «Харківводовідведення» Юрій Шаталов.

  За словами заступника гендиректора, проект включає повну реконструкцію очисних споруд – починаючи від первинного очищення стічних вод до очищення її біологічного складу.

  Біологічне очищення кардинально зміниться і буде виконуватися з урахуванням світових методів очищення – це впровадження методів нітро-денітрифікації, яка дозволяє поглиблено чистити стічні води від азоту і фосфору. Особливість цього проекту – це будівництво комплексу з переробки мулу і вироблення з нього біогазу, з якого згодом буде отримуватися електроенергія, – сказав Олександр Коваленко.

  Він зазначив, що подібна технологія дозволить покрити витрати енергоресурсів комплексу мінімум на 70%, а також вирішить питання зберігання і утилізації мулового осаду. При цьому переробляти мул будуть тільки на очисних спорудах №2, сюди ж буде надходити мул з очисних споруд №1. За попередніми оцінками, весь процес реконструкції комплексу займе близько трьох років.

  В ході ознайомлення з роботою комплексу секретар Харківської міської ради Олександр Новак зазначив, що міська влада приділяє особливу увагу і надає всю можливу підтримку для ефективної роботи каналізаційного господарства Харкова.

  На жаль, каналізаційна система міського господарства, як і інші міські мережі, має великий відсоток зносу. Цим питанням необхідно займатися, і план роботи комунального підприємства та міської ради передбачає заходи, спрямовані на підвищення ефективності, відновлення і модернізацію як мереж, так і обладнання, які задіяні в цьому процесі, – підкреслив Олександр Новак.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що дозволить сформувати дивізіон з 5...

  Українська компанія представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети

  Компанія «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  “Укрзалізниця” в II кварталі збільшила середньодобове завантаження вагонів до 730 тисяч тонн

  "Укрзалізниця" продовжує нарощувати показники вантажної роботи. Так, у другому кварталі 2021 року в середньому завантажувалося понад 730,5 тис. тонн вантажів або близько...

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка» та інші засоби ураження повітряних...

  Зараз читають

  ВМС України визначається з випробувальною платформою для корабельної версії комплексу «Нептун»

  Військово-морські сили України визначаються з випробувальною платформою до морської версії ракетного комплексу «Нептун».Про...

  Повітряні сили готові замовити розробку українських ЗРК середньої та великої дальності

  Повітряні сили Збройних сил України опрацьовують попередні вимоги та готові замовити розробку українських ЗРК середньої та великої...

  Запорізький аеропорт демонструє ріст пасажиропотоку на 42% у порівнянні з доковідним роком

  У червні 2021 року пасажиропотік аеропорту Запоріжжя склав 66 730 осіб, що на 42% більше, ніж в...

  Служба безпеки України закуповує багатоканальні радіоприймальні пристрої

  ТОВ «Науково-технічний центр радіотехнічних систем Академії наук прикладної радіоелектроніки» перемогло у тендері Служби безпеки України на постачання...