9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

Харківводоканал проведе реконструкцію очисних споруд та побудує комплекс з переробки мулу і вироблення з нього біогазу

КП «Харківводоканал» найближчим часом приступить до реалізації інвестиційного проекту «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м.Харкова».

Про це сьогодні, 8 червня, в рамках ознайомчого візиту депутатів міської ради на Міські очисні споруди водовідведення №2 повідомив перший заступник генерального директора КП «Харківводоканал» Олександр Коваленко. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Харківської міськради.

За його словами, реконструкція каналізаційного господарства міста здійснюватиметься за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Вартість проекту – 66 млн дол. Для реалізації проекту вже було проведено тендерні торги та визначено переможця.

Міжнародний банк його затвердив, і зараз ми знаходимося на етапі укладання договору з підрядником. Після того як договір буде підписаний, приблизно через місяць-півтора, почнеться процес проектування. І після експертизи і затвердження проекту підприємство приступить до реконструкції очисних споруд, – повідомив заступник гендиректора.

У КП «Харківводоканал» зазначили, що реконструкція каналізаційного господарства – вимушений захід. Реалізація проекту дозволить не тільки підвищити ефективність роботи очисних споруд, а й вирішити екологічну проблему і заощадити ресурси енергоспоживання.

Концентрація хімічного забруднення стічних вод постійно збільшується за рахунок миючих засобів, в складі яких міститься велика кількість фосфатів та азоту. Необхідно провести модернізацію очисних споруд, щоб природним шляхом зменшити кількість шкідливих речовин, які ми скидуємо в річку Уди. Вони є найбільшими забруднювачами річок і призводять до цвітіння води і загибелі риби, – зазначив заступник директора з очисних споруд комплексу «Харківводовідведення» Юрій Шаталов.

За словами заступника гендиректора, проект включає повну реконструкцію очисних споруд – починаючи від первинного очищення стічних вод до очищення її біологічного складу.

Біологічне очищення кардинально зміниться і буде виконуватися з урахуванням світових методів очищення – це впровадження методів нітро-денітрифікації, яка дозволяє поглиблено чистити стічні води від азоту і фосфору. Особливість цього проекту – це будівництво комплексу з переробки мулу і вироблення з нього біогазу, з якого згодом буде отримуватися електроенергія, – сказав Олександр Коваленко.

Він зазначив, що подібна технологія дозволить покрити витрати енергоресурсів комплексу мінімум на 70%, а також вирішить питання зберігання і утилізації мулового осаду. При цьому переробляти мул будуть тільки на очисних спорудах №2, сюди ж буде надходити мул з очисних споруд №1. За попередніми оцінками, весь процес реконструкції комплексу займе близько трьох років.

В ході ознайомлення з роботою комплексу секретар Харківської міської ради Олександр Новак зазначив, що міська влада приділяє особливу увагу і надає всю можливу підтримку для ефективної роботи каналізаційного господарства Харкова.

На жаль, каналізаційна система міського господарства, як і інші міські мережі, має великий відсоток зносу. Цим питанням необхідно займатися, і план роботи комунального підприємства та міської ради передбачає заходи, спрямовані на підвищення ефективності, відновлення і модернізацію як мереж, так і обладнання, які задіяні в цьому процесі, – підкреслив Олександр Новак.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають