9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Харківський університет має намір використовувати енергію сонця для освітлення і обігріву великих аудиторій

blankХарківський національний університет імені В. Н. Каразіна має намір встановити сонячні батареї та вітроенергетичні установки для освітлення та обігріву великих аудиторій.

Перехід вузу на альтернативні джерела енергії передбачає програма енергозбереження на 2017-2021 рр., проект якої нині винесений на громадське обговорення – пропозиції, коментарі, зауваження приймаються до 20 лютого.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на EcoTown.

Зокрема, для освітлення і обігріву великих аудиторій головного корпусу університету та фізико-технічного факультету планується встановити сонячні батареї. Також розглядається можливість облаштування вітроенергетичних установок на навчальних корпусах фізико-технічного факультету.

Згідно з попередніми підрахунками, впровадження енергозберігаючих заходів, зокрема, заміна застарілого обладнання теплових пунктів, вхідних дверей та вікон на металопластикові, ламп розжарювання на світодіодні, встановлення нових котлів, сучасних приладів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води, газу, електроенергії, утеплення фасадів, зовнішніх огороджувальних конструкцій приміщень і споруд, а також реалізація проектів альтернативної енергетики дозволить Каразінському університету до 2021 року знизити енергоспоживання на 25% у порівнянні з 2016 роком.

Останні новини:

Зараз читають