9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Харківські підприємці будуть виробляти повербанки з відслуживших акумуляторів

Акумуляторні батареї, що вийшли з ладу, становлять певний бізнес-інтерес для українських фахівців.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Главное“.

На їх основі виготовляються значних розмірів повербанкі. Накопичену енергію можна використовувати для побутових цілей і реалізовувати державі. Подібну ідею вирішили реалізувати підприємливі бізнесмени з Харкова та інших міст країни.

Як далі використовувати акумулятор від електромобіля цікавить тих людей, хто планує на перспективу. Так, Володимир Романцов керівник клубу електромобілистом ElectroCars.Club (його відділення є в Харкові) вважає, що в найближчі двадцять років відпрацьованим акумуляторним батареям можна знайти застосування. Дуже перспективно їх використання в якості павер-банків під сонячні системи. Для авто потрібно оперативний запуск і прискорена їзда, а щодо накопичувачів це не є таким актуальним. Цьому є пояснення. Для систем майбутнього, що виробляють енергію, достатня наявність помірного струму, невеликого напруги. Перспективним напрямком є ​​пошук ефективних способів утилізації АКБ.

Фахівці стверджують, що відслужили свій робочий ресурс батареї в Україні затребувані. Особливо це відноситься до таких моделей, як Tesla, Leaf. Це є новим бізнес-сегментом. Наприклад, купити акумулятор б / у в Харкові від Nissan Leaf на 30 кВт можна за 5 тисяч доларів.

Експерти прогнозують незабаром виникнення в Україні енергоаукціона – своєрідного ринку за аналогією з європейськими країнами. На ньому можна буде продати і купити акумулятори Київ різного типу. Учасники там навіть зможуть мати можливість продавати надлишки накопиченої енергії. Досить буде відстежувати за допомогою соціальних мереж ціну на аукціонах, і скидати електроенергію. Сьогодні існуюча модель не є досконалою при відсутності можливості грати на ціні. Якщо приватники і при такій ситуації все одно в прибутку, то бізнесу це не вигідно.

До 2030 р накопичена електроенергія буде продавати відповідно до “зеленим тарифом”. Енергозберігаючі компанії купують енергію за такими розцінками: сонячні батареї – 5,29 грн / кВт, вітроелектростанції – 3,40 грн / кВт. Поки немає прогнозів щодо цінової політики в подальшому. Аналітики вважають, що тільки ринок зможе регулювати ціну. Все буде залежати від кількості учасників, що продавали й купували енергію. Але в Харкові дуже багато підприємств і приватних домогосподарств, які дуже зацікавлені в дешевій електроенергії. У зв’язку з цим проблем з її реалізацією у ініціатора проекту не виникне.

Так, керівництво клубу має вже докладно складену калькуляцію для 10-ти кіловатної станції з урахуванням споживання електроенергії в різні пори року. Окупність подібного об’єкта розрахована протягом 5-7 років. Надалі на такому об’єкті можна заробляти хороші гроші.

Останні новини:

Зараз читають