9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Горішні плавні перейшли на економне вуличне LED-освітлення

У Горішніх Плавнях освітлення вулиць повністю перевели на економні світлодіодні світильники.

Про це розповів журналістам директор комунального підприємства “Міськсвітло” Володимир Михайлик. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на «Полтава365».

Оновлення системи освітлення Горішніх Плавнів розпочали наприкінці 2015 року. Протягом листопада-грудня встановили першу чергу приладів – 472 світильника по 30-60 Вт кожен.

Потужніші світильники встановлювали на центральних вулицях і там, де пожвавлений рух, а менш потужні – на околицях і в спальних мікрорайонах.

Роботи тривали також протягом 2016 року і всього було встановлено 1114 світильників.

Володимир Михайлик каже, що в місті вже повністю замінили вуличне освітлення на енергоощадні лампи. І економія витрат на електрику — майже в чотири рази:

Раніше користувалися світловими приладами потужністю 150 Вт кожен. Це дозволило місту значно зекономити кошти на оплаті за електроенергію. Так, попередні роки сума коливалася в межах 1 млн  480 тисяч гривень, а зараз склала 387 тисяч гривень на рік. Протягом місяця в середньому оплачували 123 тисяч гривень проти нинішніх 32,2 тисяч гривень на місяць. Нові прилади, окрім економічних чинників, мають ще декілька переваг. В них не збирається пил і бруд, що відкидає потребу в їх санітарному обслуговуванні, за допомогою спеціальної програми через 6 годин роботи світильники знижують потужність до 30 Вт в автономному режимі, – зазначив Володимир Михайлик.

Окрім того, придбані світильники більш витривалі в експлуатації: за цей час вийшли з ладу лише два світильники, і ці випадки не можна віднести до проблем з обладнанням. Один  вийшов з ладу через аварію — навесні вантажівка врізалася в стовп, відбилися контакти, а в другому випадку – незначні  поломки, пов’язані з контактами.

На сьогодні на території, яку обслуговує КП “Міськсвітло” Горішніх Плавнів  залишилось 470 незамінених світильників, у маленьких провулках приміських сіл. Там старі лампи встановили тимчасово, за браком коштів.

У середньому світло на вулицях Горішніх Плавнів горить 10,5 годин на добу.

Cпеціальна програма регулює час, відповідно до світлової доби протягом року.  Вартість проекту склала 8,7 млн гривень на умовах співфінансування обласного та місцевого бюджетів. Гарантійний термін експлуатації світильників становить 10 років.

blank

Така гарантія, розповів Михайлик, не дається, на жаль, на лампи повністю українського виробництва – термін не перевищує три роки експлуатації. Тому обрали постачальником завод електроприладів Мукачева.

У середньому один вуличний led-світильник коштує 5-5,5 тисяч гривень.

Виробник — Мукачівський завод, де лампи збираються з комплектуючих із Угорщини, а лінзи — японського виробництва, які добре фокусують світловий промінь на тротуари та дороги.

Розрахункова окупність проекту закладалася на сім років, проте значна економія в оплаті за електроенергію та поточне обслуговування дає можливість вже зараз говорити, що проект окупиться максимум за п’ять років.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають