9.5 C
Alba Iulia
Субота, 16 Жовтня, 2021

Горішні плавні перейшли на економне вуличне LED-освітлення

 • У Горішніх Плавнях освітлення вулиць повністю перевели на економні світлодіодні світильники.

  Про це розповів журналістам директор комунального підприємства “Міськсвітло” Володимир Михайлик. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на «Полтава365».

  Оновлення системи освітлення Горішніх Плавнів розпочали наприкінці 2015 року. Протягом листопада-грудня встановили першу чергу приладів – 472 світильника по 30-60 Вт кожен.

  Потужніші світильники встановлювали на центральних вулицях і там, де пожвавлений рух, а менш потужні – на околицях і в спальних мікрорайонах.

  Роботи тривали також протягом 2016 року і всього було встановлено 1114 світильників.

  Володимир Михайлик каже, що в місті вже повністю замінили вуличне освітлення на енергоощадні лампи. І економія витрат на електрику — майже в чотири рази:

  Раніше користувалися світловими приладами потужністю 150 Вт кожен. Це дозволило місту значно зекономити кошти на оплаті за електроенергію. Так, попередні роки сума коливалася в межах 1 млн  480 тисяч гривень, а зараз склала 387 тисяч гривень на рік. Протягом місяця в середньому оплачували 123 тисяч гривень проти нинішніх 32,2 тисяч гривень на місяць. Нові прилади, окрім економічних чинників, мають ще декілька переваг. В них не збирається пил і бруд, що відкидає потребу в їх санітарному обслуговуванні, за допомогою спеціальної програми через 6 годин роботи світильники знижують потужність до 30 Вт в автономному режимі, – зазначив Володимир Михайлик.

  Окрім того, придбані світильники більш витривалі в експлуатації: за цей час вийшли з ладу лише два світильники, і ці випадки не можна віднести до проблем з обладнанням. Один  вийшов з ладу через аварію — навесні вантажівка врізалася в стовп, відбилися контакти, а в другому випадку – незначні  поломки, пов’язані з контактами.

  На сьогодні на території, яку обслуговує КП “Міськсвітло” Горішніх Плавнів  залишилось 470 незамінених світильників, у маленьких провулках приміських сіл. Там старі лампи встановили тимчасово, за браком коштів.

  У середньому світло на вулицях Горішніх Плавнів горить 10,5 годин на добу.

  Cпеціальна програма регулює час, відповідно до світлової доби протягом року.  Вартість проекту склала 8,7 млн гривень на умовах співфінансування обласного та місцевого бюджетів. Гарантійний термін експлуатації світильників становить 10 років.

  Така гарантія, розповів Михайлик, не дається, на жаль, на лампи повністю українського виробництва – термін не перевищує три роки експлуатації. Тому обрали постачальником завод електроприладів Мукачева.

  У середньому один вуличний led-світильник коштує 5-5,5 тисяч гривень.

  Виробник — Мукачівський завод, де лампи збираються з комплектуючих із Угорщини, а лінзи — японського виробництва, які добре фокусують світловий промінь на тротуари та дороги.

  Розрахункова окупність проекту закладалася на сім років, проте значна економія в оплаті за електроенергію та поточне обслуговування дає можливість вже зараз говорити, що проект окупиться максимум за п’ять років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Києві представили українську станцію польового супутникового зв’язку

  У Києві представили станцію польового супутникового зв’язку вітчизняного виробництва.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До України прибув шостий гелікоптер H145 для Нацполіції

  У вівторок, 5 жовтня 2021 року, до України прибув шостий гелікоптер H145 виробництва компанії Airbus Helicopters, який служитиме в авіаційному загоні Національної...

  У Києві розпочали роботи з добудови Дарницького мосту (відео)

  На Дарницькому мосту в Києві почалися роботи по добудові з'їздів з переправи на лівому березі.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  «Миколаївський суднобудівний завод» прийняв на ремонт патрульний катер «Скадовськ» (фото)

  На ДП «Миколаївський суднобудівний завод» зайшов для докового ремонту патрульний катер Р170 «Скадовськ» Військово-морських сил України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Рівненська АЕС збільшила потужність двох енергоблоків

  На Рівненській атомній електростанції збільшили потужність енергоблоків №2 та №4. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

  Для близько 80 українських розвідників побудували багатоквартирний будинок

  Керівництво Головного управління розвідки продовжує реалізовувати проєкти зі створення комплексної інфраструктури військових містечок для розвідників.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Три українських порти продадуть на приватизаційних аукціонах до весни 2022 року

  Фонд держмайна (ФДМ) України в четвертому кварталі 2021 року - першому кварталі 2022 роки планує продати на приватизаційних аукціонах порти Усть-Дунайськ, Скадовськ...

  Морська пошуково-рятувальна служба хоче купити судно, здатне працювати в льодових умовах

  Підприємство "Морська пошуково-рятувальна служба" планує купити швидкісне морське пошуково-рятувальне судно.Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  Вперше за півтора року з України відправлений пасажирський поїзд до Польщі

  У неділю вранці, 10 жовтня, вперше з березня 2020 року, коли були введені обмеження на міжнародні пасажирські...

  15 потенційних інвесторів виявили зацікавленість в придбанні АТ “Перший київський машинобудівний завод”

  Понад 15 потенційних інвесторів виявили зацікавленість в придбанні АТ "Перший київський машинобудівний завод" (ПКМЗ, раніше - завод...

  На базі ДП “Антонов” хочуть створити центр з модернізації пасажирських літаків у вантажні

  В рамках Paris InfraWeek 2021 у Франції делегація Міністерства інфраструктури України презентувала ряд інфраструктурних проєктів, в тому...

  В Україні зафіксоване рекордне падіння виробництва солодощів

  Про це заявив президент асоціації “Укркондпром” Олександр Балдинюк, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УНН.