9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 14 Серпня, 2022

ГО «Еконовація» встановлюватиме сонячні станції домогосподарствам за 20% їх вартості

 ГО «Еконовація» запустила програму будівництва сонячних станцій за 20% від вартості. Виплати “зеленого тарифу” будуть використовуватися для погашення витрат на будівництво, повідомляється на сайті організації

Суть програми в тому, що учаснику встановлюється сонячна електростанція, за яку він повинен заплатити страховий збір всього 20% всього устаткування і установки. Натомість учасник програми зобов’язується передавати частину електроенергії, не використаною в побуті, в обленерго, вартість якої оплачується за «зеленим тарифом». Саме ці кошти йдуть на погашення вартості сонячної електростанції.

Не кожен громадянин України має можливість вкласти кошти в будівництво сонячної електростанції потужністю від 10 до 30 кВт. У зв’язку з цим, громадська організація “Еконовація” бере на себе основні організаційні та фінансові рішення по будівництву сонячних електростанцій для своїх членів , – йдеться на сайті організації.

Після того, як вся сума встановленої мережевий сонячної електростанції буде погашена, власник даху, на якій буде встановлена ​​сонячна станція, буде продавати надлишок виробленої енергії за «зеленим» тарифом структурі обленерго згідно з договором самостійно.

Від учасників програми потрібна наявність площі даху або навісу для встановлення сонячних батарей (оптимальна площа 60 – 180 м.кв. з розташуванням на південь). Також повинна бути 3-х фазна електромережу і договір (або можливість укладення) на підключення відповідної потужності з РЕЗ (10 -30кВт). Ну, і звичайно, учасник повинен бути членом ГО «Еконовація».

На сайті організації представлені підрахунки можливої ​​вигоди і витрат сонячної станції (на прикладі Тернопільської області). Так, за підрахунками в рік станція потужністю 10 кВт-генерує від 10200 до 13 000 кВт-год, в залежності від типу сонячних батарей. При цьому приблизний дохід, за підрахунками, оцінюється в від 53 до 68 тис. Грн на рік.

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають