9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Гідроенергетики Ташлицької ГАЕС завершили річну ремонтну кампанію на основному обладнанні

Гідроенергетики Ташлицької ГАЕС завершили річну ремонтну кампанію 2018 року на основному обладнанні.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

Планово-попереджувальні ремонти обох агрегатів гідроакумулюючої станції виконано. Станом на сьогодні Ташлицька ГАЕС готова до роботи в період осінньо-зимового максимуму навантаження, – констатує головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС ВП ЮУАЕС Сергій Музиченко.

Ремонтні роботи на агрегатах ТГАЕС тривали, починаючи з червня. Обсяг виконаного значний. Здійснено поточні ремонти гідрогенераторів-двигунів з заміною ущільнювального матеріалу статорів генераторів, поточні ремонти гідротурбін та додаткові роботи з заміни вузлів охолоджувального обладнання. Відремонтовано допоміжне обладнання гідроагрегатів. Відновлено працездатність систем релейного захисту та автоматики. Здійснено ремонт проточної частини тунельного водоводу гідроагрегату №2.

Паралельно з ремонтами гідроагрегатів виконано необхідні ремонтні роботи на високовольтній лінії 330 кВ «Ташлик-1», що з’єднує ТГАЕС з Южно-Українською атомною станцією. Серед іншого тут завершено обладнання траверс електроопор у районі ставка-охолоджувача ЮУАЕС механічними відлякувачами птахів. Необхідність їх застосування викликана тим, що, полюючи на рибу, пернаті часто використовували опори та грозозахисні троси повітряних ліній у якості місць для посадки. А їх активна життєдіяльність призводила до коротких замикань і технологічних порушень. Перші відлякувачі було встановлено 2014 року. Доказом їхньої ефективності слугує той факт, що за останній рік аварійних відключень через птахів не було.

За інформацією С.Музиченка, з вибором часового проміжку для ремонту лінії «Ташлик-1» виникли певні труднощі. Диспетчери об’єднаної енергосистеми певний час не давали дозволу на його виконання, бо відключення лінії автоматично призводить до зупинки обох гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС. А енергосистема не могла дозволити собі залишитися без регулятора навантаження в південному енергосекторі. Та все ж час було виділено. Розуміючи важливість дорученої справи, фахівці каскаду ГЕС-ГАЕС та залучених підрядних організацій замість 10 відведених діб впоралися з поставленим завданням за 4 дні.

Все, що було заплановано, виконано в штатному режимі. Завдяки умілим та консолідованим діям персоналу ГАЕС і підрядників вдалося скоротити ремонт не лише лінії «Ташлик-1», а й на добу раніше встановленого терміну ввести в роботу гідроагрегат №1 гідроакумулюючої станції, – зазначає головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу.

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, маневрених гідроакумулюючих потужностей та водних ресурсів річки Південний Буг. Основне призначення ТГАЕС – виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

На даному етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

Останні новини:

Зараз читають