9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

Генерація з відновлюваних джерел енергії в Україні в окремі години вже перевищує вугільну

Видача потужності сучасних відновлюваних джерел енергії в мережу Об’єднаної Енергосистеми України вперше почала перевищувати виробництво електроенергії від спалення вугілля. Сонячні та вітрові електростанції в окремі години виробляють більше електроенергії ніж вугільні ТЕС.

Згідно диспетчерських даних оператора системи передачі НЕК “Укренерго” це вперше відбулося 15 березня. В цей день завдяки сприятливим погодним умовам протягом 4х годин з 11-00 до 15-00 відновлювані джерела енергії видавали в мережу ОЕС України вищу потужність, ніж вугільні ТЕС. Повідомляє EcoTown.

Рекордний максимум потужності ВДЕ було досягнуто о 13 годині на рівні 2978 МВт, при цьому потужність ТЕС в експлуатації в цей момент склала лише 2 294 МВт. Подібна ситуація також повторювалася 18 та 19 березня завдяки сприятливим погодним умовам.

В минулому році загальна потужність об’єктів відновлюваної енергетики в Україні (включно з територією острову Бурштинської ТЕС) зросла в три рази – з 2,3 до 6,8 ГВт (на січень 2020 року). Більшість нових потужностей введених в експлуатацію в 2019 році – це промислові СЕС, також було побудовано кілька великих вітропарків.

За прогнозом, в 2020 році встановлена потужність об’єктів відновлюваної енергетики зросте щонайменше до 7,4 ГВт. З огляду на стрімкий ріст сонячної та вітрової енергетики, генерація яких має змінний характер, потреба підвищувати гнучкість енергосистеми стає нагальною. Згідно висновків НЕК “Укренерго” для забезпечення стабільної роботи енергосистеми та інтеграції додаткових потужностей ВДЕ необхідно побудувати 2 ГВт нових високоманеврових піково-резервних генеруючих потужностей та 200 МВт систем акумулювання електричної енергії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають