9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Фоторепортаж: Як проходить будівництво четвертого гідроагрегату Дністровської ГАЕС

ПрАТ «Укргідроенерго» у травні поточного року розпочало будівництво другої черги Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегату №4 з метою збільшення потужності та річного вироблення електроенергії.

Доцільність будівництва 4-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС зумовлена збільшенням потужності у генераторному режимі – 324 МВт, а у насосному – 421 МВт (приріст потужності складає 33,3%) та збільшенням річного виробітку електроенергії на 768 млн кВт год (приріст виробітку електроенергії складає 34,1%). Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Консорціуму “НВО “Укргідроенергобуд”.

Україна будує на річці Дністер у Чернівецькій області найбільшу гідроакумулюючу станцію в Європі – Дністровську ГАЕС. На станції вже працюють три гідроагрегати, наразі йде будівництво четвертого, а до 2026 року побудують ще три. Загалом працюватиме сім гідроагрегатів загальною потужністю 2100 МВт. Сьогодні потужність у генераторному режимі складає трохи більше 950 МВт.

У листопаді було виконано роботи по монтажу навісної фасадної системи, штукатурні роботи та опоряджувальні роботи адміністративно-побутового комплексу, роботи з влаштування резервів скельних та мягких грунтів на лівому березі р.Дністер в районі Дністровської ГЕС-2.

Також було виконано роботи по армуванню технологічного корпусу Дністровської ГАЕС в районі шахти гідроагрегату №4,  ін’єкційних робіт в шахті гідроагрегату №4, роботи по монтажу (зварюванню ланок) металооблицювання горизонтального підвідного водоводу №4, роботи по завантаженню частин коліна відсмоктувальної труби гідроагрегату №4 Дністровської ГАЕС до шахти гідроагрегату для подальшого монтажу у цілісну конструкцію (загальна вага коліна відсмоктувальної труби становить 78 тонн) та  виконанні роботи по армуванню технологічного корпусу Дністровської ГАЕС в районі шахти гідроагрегату №4.

У грудні до шахти гідроагрегату №4 було завантажено та розміщено у проектному положенні другу частину коліна відсмоктувальної труби. Фахівці Консорціуму “НВО “Укргідроенергобуд” почали виконння монтажу двох ланок у ціілісну 78-тонну конструкцію, змонтовано металооблицювання горизонтального підвідного водоводу №4 Дністровської ГАЕС.

Також було завантаженно ланки металооблицювання до шахти вертикального водоводу №4 виконується Консорціумом “НВО “Укргідроенергобуд”. Робота вимагала жорсткого дотримання технології під час збірки металоконструкцій та транспортування, а процес завантаження та монтажу безпосередньо у шахті водоводу триває до дванадцяти днів.

Наразі консорціум “НВО “Укргідроенергобуд” виконує роботи з будівництва Бази водної групи Дністровської гідроакумулюючої електростанції. Спеціалізований комплекс будівель і споруд призначено для розташування технічних засобів та дислокації персоналу, який виконуватиме спеціальні водолазні роботи, а також водних засобів пересування служби воєнізованої охорони Дністровської ГАЕС.

Останні новини:

Зараз читають