9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Фото: У Чорнобильській зоні ввели в експлуатацію першу сонячну електростанцію

5 жовтня на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС відбулася офіційна церемонія відкриття сонячної електростанції «Solar Chernobyl».

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДСП Чорнобильська АЕС.

У заході взяли участь виконуючий обов’язки генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда, директор ТОВ «Солар Чорнобиль» та Консорціуму «Rodina – Enerparc AG» Євген Варягін, співвласник «Enerparc AG» Штефан Мюллер, керуючий директор «Enerparc AG» Олівер Херцог, керівництво Посольства Німеччини в Україні, делегація Німецько-Української торгово-промислової палати, делегація торгово-проміслової палати м. Гамбурга, представники ДП «Енергоринок» тощо.

Чорнобильську АЕС неодноразово називали першою. Перша АЕС України, перша атомна станція, що почала процес зняття з експлуатації, перша АЕС, де реалізуються масштабні міжнародні проекти… Сьогодні ми – перша АЕС, на майданчику якої генерується альтернативна енергія. Я вважаю дуже позитивним, що на станції знову є єлектричні потужності, і вони дають товарну продукцію — електричну енергію, – зазначив виконуючий обов’язки генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда підчас урочистостей з нагоди відкриття СЕС.

Фізичні роботи за проектом будівництва першої сонячної електростанції потужністю 1 МВт/Пік розпочалися в жовтні 2017 року. У процесі будівництва було встановлено 3762 сонячних модуля, побудовані та обладнані трансформаторні підстанції, створена система фізичного захисту конструкцій.

“Солар Чорнобиль” є спільним проектом консорціуму компаній “Rodina – Enerparc AG”. Метою проекту “Солар Чорнобиль” є реалізація проектів відновлюваної енергетики на територіях, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Будівництво сонячних парків на забруднених територіях дає можливість Україні використовувати ці землі у господарській діяльності.

Як зазначили пан Штефан Мюллер та пан Олівер Херцог під час урочистої церемонії офіційного відкриття станції, “Солар Чорнобиль”- проект успішного довгострокового співробітництва української і німецької компанії в якості ініціаторів, організаторів і виконавців проекту. Втім, підкреслили інвестори, вони мали певні сумніви що до того, чи може бути подібний проект взагалі реалізований на території зони відчуження:

Однак, перша СЕС в Чорнобильській зоні побудована і дає електричний ток. Це приклад прозорого залучення німецьких інвестицій, інженерної експертизи та локального професійного досвіду реалізації проектів СЕС в Україні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають