Фото: У Бердянський морський торговельний порт прибуло перше обладнання для Приморської вітрової електростанції

5137
 • Бердянський морський торговельний порт розпочав обробку унікального в історії порту вантажу – обладнання вітроелектростанції General Electric для холдингу ДТЕК.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДП «БМТП».

  Вперше у своій історії Бердянський морський торговельний порт приймає судно з таким вантажем. Розвантажують його найбільш досвідчені працівники державного портового оператора “Бердянский морський торговельний порт”.

  Лопасті майбутніх вітрогенераторів – вантаж дуже спеціфічний – від розміщення та розміру – 65 метрів довжини до гнучкості, передбаченної конструкторами, але такої підступної для операторів кранів.

  Часом ювелірна робота крановників важелями, скоординовані дії докерів-механізаторів та водіїв спецавтомобілів ТОВ “Holleman-Україна” дають результат.

  Інвестором будівництва Приморської ВЕС та Приморської ВЕС 2 виступає ДТЕК ВДЕ. Загальна потужність цих вітроелектростанцій сягатиме 200 МВт.

  У січні компанії ДТЕК і GE Renewable Energy уклали договір про придбання, встановлення та подальшому обслуговуванні 26 вітротурбін. Підрозділ наземної вітроенергетики GE поставить в Україну 26 вітроустановок 3-мегаватного класу. Вітротурбіна є однією з найбільш передових розробок GE, що адаптується до напрямку і силі вітру.

  Введення в експлуатацію двох черг Приморської ВЕС по 100 МВт планується до 2020 року. Щорічно станція буде виробляти 650-700 млн КВт*год «зеленої» електроенергії.


  Про допомогу проекту