9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Фото: на Вінниччині відкрили лінію по виробництву паливних брикетів із соломи за 5,6 млн гривень

В селі Обухів Мурованокуриловецького району Вінницької області, фермерським господарством “Вищеольчедаївське” було відкрито лінію по виробництву паливних брикетів із соломи, на яку витратили 5,6 млн.грн. та створили 6 робочих місць.

Сьогодні у фермерському господарстві «Вищеольчедаївське» села Обухів, що у Мурованокуриловецькому районі, відбулася важлива подія не лише районного, а й обласного значення. На базі місцевого господарства, де керівниками є Володимир та Руслан Дмитруки,  відкрито лінію по виробництву паливних брикетів із звичайної соломи.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Вінницької обласної державної адміністрації.

Символічну стрічку перерізали перший заступник голови ОДА Андрій Гижко та керівник обухівського господарства Руслан Дмитрук.

«Сьогодні відкрито унікальний об’єкт. Це не лише важливий  бізнесовий, а й екологічний проект, – поділився своїми враженнями Андрій Гижко.- З аграріями області ми проводимо велику просвітницьку роботу, щоб не спалювали пожнивні рештки. Адже це велика шкода для екології: забруднення повітря, руйнування екосистем рослинного і тваринного світу, зниження родючості ґрунту. Виробництво паливних брикетів – це можливість забезпечити заклади соціальної сфери новим видом екологічного палива. В Україні є вже п’ять подібних ліній, і дві з них в нашій області».

Посадовець також зазначив, що для роботодавців, які відкривають нові робочі місця, в області діє програма відшкодування кредитних ставок при налагодженні виробництва.

«Трьом фермерським господарствам області вже надано таку допомогу», – підкреслив Андрій Гижко.

У свою чергу, керівник агроформування Володимир Дмитрук відмітив:

«Мета нашого проекту – поліпшення екологічної ситуації  та забезпечення закладів соціальної сфери новим якісним і доступним видом палива. Брикети з соломи – «золоте вугілля». Під час жнив на полях залишається багато пожнивних решток, соломи, які забороняється спалювати. Мене зацікавила ідея використання соломи для виготовлення брикетів. Для вивчення досвіду побував в селі Непедівка Козятинського району. Налагодив контакти з польською компанією «Аскет», яка займається виробництвом і встановленням обладнання по переробці пожнивних решток за проектом «Золоте вугілля». Цього року закупив в них лінію вартістю 5 мільйонів 600 тисяч гривень. Для налагодження виробництва побудували приміщення для лінії. Зараз в нас перебуває бригада польських спеціалістів, які налаштовують лінію. Планується відкрити 6 робочих місць та працювати у дві зміни».

Руслан Дмитрук додав:

«Оскільки в нашому районі немає газу, дорожчають вугілля і дрова, то солом’яні брикети – це альтернативний, екологічний  і доступний всім вид палива».

За словами керівників підприємства,  брикети планують реалізовувати не лише в Мурованокуриловецьком, а й в інших районах області.

Під час презентації нової лінії, присутні мали змогу побачити, як проходить виробництво паливних брикетів з дотриманням всіх необхідних технологічних вимог за допомогою сучасної електронної техніки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають