В селі Обухів Мурованокуриловецького району Вінницької області, фермерським господарством “Вищеольчедаївське” було відкрито лінію по виробництву паливних брикетів із соломи, на яку витратили 5,6 млн.грн. та створили 6 робочих місць.
Сьогодні у фермерському господарстві «Вищеольчедаївське» села Обухів, що у Мурованокуриловецькому районі, відбулася важлива подія не лише районного, а й обласного значення. На базі місцевого господарства, де керівниками є Володимир та Руслан Дмитруки, відкрито лінію по виробництву паливних брикетів із звичайної соломи.
Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Вінницької обласної державної адміністрації.
Символічну стрічку перерізали перший заступник голови ОДА Андрій Гижко та керівник обухівського господарства Руслан Дмитрук.
«Сьогодні відкрито унікальний об’єкт. Це не лише важливий бізнесовий, а й екологічний проект, – поділився своїми враженнями Андрій Гижко.- З аграріями області ми проводимо велику просвітницьку роботу, щоб не спалювали пожнивні рештки. Адже це велика шкода для екології: забруднення повітря, руйнування екосистем рослинного і тваринного світу, зниження родючості ґрунту. Виробництво паливних брикетів – це можливість забезпечити заклади соціальної сфери новим видом екологічного палива. В Україні є вже п’ять подібних ліній, і дві з них в нашій області».
Посадовець також зазначив, що для роботодавців, які відкривають нові робочі місця, в області діє програма відшкодування кредитних ставок при налагодженні виробництва.
«Трьом фермерським господарствам області вже надано таку допомогу», – підкреслив Андрій Гижко.
У свою чергу, керівник агроформування Володимир Дмитрук відмітив:
«Мета нашого проекту – поліпшення екологічної ситуації та забезпечення закладів соціальної сфери новим якісним і доступним видом палива. Брикети з соломи – «золоте вугілля». Під час жнив на полях залишається багато пожнивних решток, соломи, які забороняється спалювати. Мене зацікавила ідея використання соломи для виготовлення брикетів. Для вивчення досвіду побував в селі Непедівка Козятинського району. Налагодив контакти з польською компанією «Аскет», яка займається виробництвом і встановленням обладнання по переробці пожнивних решток за проектом «Золоте вугілля». Цього року закупив в них лінію вартістю 5 мільйонів 600 тисяч гривень. Для налагодження виробництва побудували приміщення для лінії. Зараз в нас перебуває бригада польських спеціалістів, які налаштовують лінію. Планується відкрити 6 робочих місць та працювати у дві зміни».
Руслан Дмитрук додав:
«Оскільки в нашому районі немає газу, дорожчають вугілля і дрова, то солом’яні брикети – це альтернативний, екологічний і доступний всім вид палива».
За словами керівників підприємства, брикети планують реалізовувати не лише в Мурованокуриловецьком, а й в інших районах області.
Під час презентації нової лінії, присутні мали змогу побачити, як проходить виробництво паливних брикетів з дотриманням всіх необхідних технологічних вимог за допомогою сучасної електронної техніки.