9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Фото: На Криворізькій ТЕС завершили масштабну реконструкцію енергоблоку №1

Для того щоб замінити обладнання 1961 року сучасне, знадобилося 9 місяців, 859 млн гривень і праця понад 800 осіб – співробітників як ТЕС так і підрядних організацій.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Кривбасс On-Line.

На сьогоднішній день енергоблок запущений на повну потужність. Три місяці обладнання працювало в тестовому режимі, по черзі перевірялися всі ключові вузли і прилади. Паралельно навчалися працювати на новому обладнанні та співробітники ТЕС. Цей процес не завершений і зараз – практично безперервно до оновленій системі приходять люди, навчитися, проконтролювати, а то і просто поспостерігати за системою управління і роботою оновленого енергоблоку.

Робота проведена колосальна. Повністю замінені основні агрегати: турбіна, котел, генератор. Встановлено новий електрофільтр, за рахунок чого в рази зменшиться викид шкідливих речовин в атмосферу.

Дана реконструкція дозволить вирішити відразу кілька нагальних проблем. По-перше, заміна старого обладнання на нове багаторазово підвищує надійність і продовжує термін експлуатації енергоблоку мінімум на 15 років. По-друге, потужність підвищується з 282 до 315 МВт, що стабілізує роботу енерговузла в періоди підвищеного споживання електроенергії та опалювального сезону. У той же час значно зростає економічність енергоблоку. Одним з важливих кроків, який здійснюється на теплоелектростанції, є перехід на газове вугілля, замість антрацитового. І ще один дуже важливий для регіону аспект – поліпшення очисних робіт і зменшення викидів в атмосферу шкідливих речовин.

За словами директора з генерації ДТЕК Енерго Сергія Куриленко, модернізація на підприємстві дозволить уникнути перебоїв з електроенергією і теплом. А до опалювального сезону 2018/19 рр. на газове вугілля українського виробництва планується перевести два енергоблоки Криворізької ТЕС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають