9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Фото: На київській заправці “ОККО” запрацювала перша в мережі АЗК сонячна електростанція на даху

АЗК «ОККО» вироблятимуть сонячну електроенергію.

На київській заправці «ОККО», що на проспекті Академіка Палладіна, 33, запрацювала перша у мережі АЗК дахова сонячна електростанція потужністю 51 кіловат. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

До кінця 2017 року ще одна схожа станція запрацює на АЗК «ОККО» в Чернівцях на вулиці .Галицький Шлях. Вироблену сонячну електроенергію компанія планує не тільки використовувати для забезпечення власних потреб заправки, а й продавати на енергоринку України за «зеленим тарифом».

Для поглинання енергії сонячних променів та її перетворення у електричну  на даху київської заправки встановлено 197 полікристалічних панелей розміром 1 метр на 1,65 метра. За ясної сонячної погоди вони здатні виробляти понад 200 кіловат-годин  електроенергії за добу. У літні місяці цього вистачає, щоб середній за розміром АЗК міг повністю забезпечувати себе власною електроенергією. Загальна вартість усього комплекту обладнання для цієї сонячної станції становить приблизно 1,5 мільйона гривень.

За нашими розрахунками сонячна електростанція на проспекті Академіка Палладіна окупить себе за 4-5 років (в режимі продажу електроенергії по «зеленому тарифу»). Але ми розглядаємо цей проект не тільки в контексті бізнес-вигоди, а й з точки зору розвитку альтернативних джерел енергозабезпечення, збереження вичерпних ресурсів як у рамках компанії, так і в країні в цілому, прагнемо зробити свій вклад у розвиток енергонезалежності держави, – розповідає директор департаменту розвитку мережі АЗК «ОККО» Назар Турхан. – Зараз ми працюємо над тим, щоб отримати всі необхідні документи на право продажу виробленої на нашій сонячній станції електроенергії за «зеленим тарифом» державі. Сподіваємося, це стане можливим уже наприкінці 2017 року, сказано у повідомленні.

На АЗК «ОККО» на проспекті Академіка Палладіна встановлено обладнання від компанії Amerisolar – одного з найбільших у світі виробників полікристалічних сонячних панелей з більш як 20-річним досвідом роботи в галузі. Завдяки застосуванню сучасних технологій Amerisolar  гарантує, що навіть після 30 років експлуатації її панелей їхня генерувальна здатність зменшиться не більше, ніж на 20%.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають