9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 21 Жовтня, 2021

Фото: На Чорнобильській АЕС триває активна підготовка до 3-го етапу «гарячих» випробувань на промисловому комплексі радіоактивних відходів

 • На промисловому комплексі з поводження з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ) триває активна підготовка до 3-го етапу «гарячих» випробувань. Цей етап передбачає поводження з неоднорідними партіями радіоактивних відходів (РАВ).

  Однією з важливих задач у рамках підготовки є характеризація — визначення радіонуклідного складу — твердих РАВ, що надходять на переробку. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Чорнобільської АЕС.

  Для проведення робіт з характеризації були розкриті східний і західний «легкі» відсіки сховища твердих РАВ.

  Прийом радіоактивних відходів у ці відсіки проводився у період з 1978 по 1988 роки. Обсяг РАВ у них становить понад тисячу кубічних метрів.

  У східному відсіку складалися тільки радіоактивні відходи, які утворювалися у процесі нормальної експлуатації енергоблоків ЧАЕС. Цей відсік був заповнений і законсервований до аварії 1986 року. За тридцять років консервації природний радіоактивний розпад короткоіснуючих радіонуклідів призвів до суттєвого зниження активності у відходах, що зберігаються.

  Основне заповнення західного відсіку проводилося відходами післяаварійного періоду. Накопичені у цьому відсіку радіоактивні відходи можуть містити трансуранові елементи і мати велику неоднорідність радіологічних параметрів у порівнянні з відходами східного відсіку.

  Склад твердих РАВ в обох відсіках приблизно однаковий. Він включає різні тверді матеріали: теплоізоляція, пластикат, спецодяг, іонообмінна смола, фільтри, побутове сміття, папір, дерево, електропроводка, електродвигуни, трубопроводи, арматура, металева стружка та інше.

  Зі східного відсіку було відібрано 123 проби. Зараз виконується процес лабораторних досліджень проб на виявлення радіонуклідного складу та питомої активності радіонуклідів. Ця робота дуже трудомістка та складна. На даний момент вона виконана більше, ніж на 70%.

  Паралельно проводиться підготовка до відбору проб західного відсіку. Наразі виконано руйнування і фрагментацію бетонної стяжки, якою був залитий відсік при консервації.

  Ці роботи виконуються за допомогою дистанційно-керованих механізмів, що призначені для роботи всередині кесона. Кесон розташований над відсіками сховища твердих відходів і слугує бар’єром на шляху поширення шкідливих речовин у навколишнє середовище.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесу прибуло подароване Україні науково-дослідне судно Belgica (відео)

  Науково-дослідне судно Belgica, яке було передано Україні Королівством Бельгія, прибуло в Одесу.Передає Національний Промисловий...

  Порт Ніка-Тера прийняв найдовше судно у своїй історії

  Порт Ніка-Тера, що входить в структуру Group DF, прийняв судно з найбільшою довжиною у своїй історії – суховантаж Cymona Glory (Маршаллові острова)...

  У Міноборони створили Департамент державного гарантування якості

  Для вдосконалення взаємодії з виконавцями оборонних закупівель у Міністерстві оборони створено Департамент державного гарантування якості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Президент підписав закон про спрямування додаткових коштів на армію

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» № 1807-ІХ.

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.Передає Національний Промисловий...

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".Передає Національний Промисловий Портал з...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Зараз читають

  “Укроборонпром” оприлюднив перелік російських товарів, які необхідно замінити на вітчизняні та західні аналоги

  ДК «Укроборонпром» оприлюднив перелік компонентів військової техніки російського виробництва, що підлягають імпортозаміщенню, наразі він складається з понад 3000 позицій.

  У Кам’янці-Подільському починають будувати другу чергу насіннєвого заводу

  Компанія «КВС-Україна» починає будувати другу чергу свого комплексу з кондиціювання насіння у Кам'янці-Подільському на Хмельниччині.

  У порту Маріуполя почалася реконструкція гідротехнічної частини одного з причалів (фото)

  У Маріупольському порту почалася реконструкція гідротехнічної частини причалу №3 - в рамках виконання Плану розвитку Маріупольського морського...

  Українські військові отримали понад сотню переносних комплексів радіорозвідки Plastun-RP3000

  Малогабаритний пеленгаційний комплекс Plastun-RP3000 від НВЦ «Інфозахист» завдяки модульності та енергоавтономності значно підвищує мобільність груп тактичної радіорозвідки.