9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 13 Квітня, 2021

Фото: На Чорнобильській АЕС триває активна підготовка до 3-го етапу «гарячих» випробувань на промисловому комплексі радіоактивних відходів

 • На промисловому комплексі з поводження з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ) триває активна підготовка до 3-го етапу «гарячих» випробувань. Цей етап передбачає поводження з неоднорідними партіями радіоактивних відходів (РАВ).

  Однією з важливих задач у рамках підготовки є характеризація — визначення радіонуклідного складу — твердих РАВ, що надходять на переробку. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Чорнобільської АЕС.

  Для проведення робіт з характеризації були розкриті східний і західний «легкі» відсіки сховища твердих РАВ.

  Прийом радіоактивних відходів у ці відсіки проводився у період з 1978 по 1988 роки. Обсяг РАВ у них становить понад тисячу кубічних метрів.

  У східному відсіку складалися тільки радіоактивні відходи, які утворювалися у процесі нормальної експлуатації енергоблоків ЧАЕС. Цей відсік був заповнений і законсервований до аварії 1986 року. За тридцять років консервації природний радіоактивний розпад короткоіснуючих радіонуклідів призвів до суттєвого зниження активності у відходах, що зберігаються.

  Основне заповнення західного відсіку проводилося відходами післяаварійного періоду. Накопичені у цьому відсіку радіоактивні відходи можуть містити трансуранові елементи і мати велику неоднорідність радіологічних параметрів у порівнянні з відходами східного відсіку.

  Склад твердих РАВ в обох відсіках приблизно однаковий. Він включає різні тверді матеріали: теплоізоляція, пластикат, спецодяг, іонообмінна смола, фільтри, побутове сміття, папір, дерево, електропроводка, електродвигуни, трубопроводи, арматура, металева стружка та інше.

  Зі східного відсіку було відібрано 123 проби. Зараз виконується процес лабораторних досліджень проб на виявлення радіонуклідного складу та питомої активності радіонуклідів. Ця робота дуже трудомістка та складна. На даний момент вона виконана більше, ніж на 70%.

  Паралельно проводиться підготовка до відбору проб західного відсіку. Наразі виконано руйнування і фрагментацію бетонної стяжки, якою був залитий відсік при консервації.

  Ці роботи виконуються за допомогою дистанційно-керованих механізмів, що призначені для роботи всередині кесона. Кесон розташований над відсіками сховища твердих відходів і слугує бар’єром на шляху поширення шкідливих речовин у навколишнє середовище.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині України.

  Благодійники подарували ЗСУ броньований позашляховик (фото)

  Підприємці-благодійники з Черкащини, які представляють компанію LNZ Group, передали українській армії броньований позашляховик.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів гривень і перелік проєктів, на...

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.Передає Національний Промисловий...

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості...

  Зараз читають

  “Укравтодорі” представив трирічний план трансформації за європейським зразком

  Глава "Укравтодору" Олександр Кубрак представив в ДП "ДерждорНДІ" план трансформації на 2021-2023 роки.Передає Національний...

  Уряд заборонив ввезення залізничних коліс та колісних осей з Росії

  Кабінет міністрів України заборонив ввезення на митну територію нашої держави залізничних коліс і колісних осей з Російської...

  Український ракетний комплекс «Вільха» отримав експортні контракти

  Укладено перші експортні контракти на постачання модернізованої реактивної системи залпового вогню «Вільха-М».Передає Національний Промисловий...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».