9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Фахівці Чорнобильської АЕС освоїли нові методи визначення радіонуклідного складу відходів

на Чорнобильській АЕС завершилось тижневе навчання з сучасних методів вимірювання активності радіонуклідів. Своїм досвідом зі спеціалістами станції ділилися експерти з компанії LOKMIS (Литва).

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу ДСП Чорнобільська АЕС.

Передумовою проведення навчального курсу стало постійне вдосконалення підходів та методів радіохімічного аналізу, а також операцій під час виконання пробопідготовки та вимірювання на складному обладнанні. Сучасні методи радіохімічного аналізу та вимірювань активності радіонуклідів потребують постійного практичного та теоретичного підтримання кваліфікації персоналу.

Основне завдання курсу полягало у кваліфікованому навчанні персоналу лабораторії ЧАЕС методам вимірювання активності альфа-, бета- та гамма радіонуклідів. Особлива увага була зосереджена на мас-спектрометрі Agilent 7500 ICP MS, який використовується вимірювальною водно-радіохімічною лабораторією ЧАЕС.

blank

Масспектрометрія — метод дослідження речовини, що передбачає іонізацію молекул речовини, розділення утворюваних при цьому іонів та їх реєстрацію. Такий метод дозволяє проводити кількісний та якісний аналіз досліджуваної речовини.

За словами інженера-радіохіміка вимірювальної водно-радіохімічної лабораторії ЧАЕС Валерія Пирога, такі навчання є важливим як для персоналу лабораторії, так і для ЧАЕС в цілому.

Використання масспектрометричних методів аналізу за допомогою наявного у нашій лабораторії обладнання дозволяє визначати радіонуклідний склад відходів ЧАЕС, що потребують переробки та захоронення в об’ємах, визначених законодавством України.

Продовження та розширення подібних навчань дозволить нам поглибити знання з практичного використання радіохімії, а також розробляти нові методи та методики виділення та вимірювання радіонуклідів і більш раціонально використовувати увесь комплекс масспектрометричного аналізу, — підкреслює Валерій.

blank

Навчання відбувалось у рамках проекту технічного співробітництва МАГАТЕ UKR9038 «Підтримка зняття з експлуатації енергоблоків атомної електростанції та поводження з радіоактивними відходами на майданчику Чорнобильської АЕС та у зоні відчуження».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають