9.5 C
Alba Iulia
Субота, 13 Серпня, 2022

Енергохолдинг ДТЕК виконав тестові постачання залізницею 50 тисяч тонн вугілля до Польщі

Енергохолдинг ДТЕК після перших тестових поставок вугілля до Польщі в обсязі 50 тис. тонн розглядає можливість забезпечити регулярний експорт енергоресурсів з урахуванням проблем логістики в умовах війни.

Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Ми зробили перші тестові відвантаження вугілля до Польщі. Це невеликий обсяг – 50 тис. тонн. На жаль, дуже великі складності з логістикою, тому що залізнична інфраструктура і в Україні, і в Польщі не розрахована на такий обсяг переміщення товарів. Як і порти у Польщі – Гданськ та Гдиня, тому тестові поставки є, але більше обсягів, як це можна було б робити через море, порт Південний, наприклад, немає”, – сказав чиновник.

Водночас, він запевнив, що компанія розглядає можливості та продовжує опрацьовувати шляхи постачання вугілля до Польщі.

“Вугілля з інших джерел є критичним для Польщі для заміщення обсягів поставок з росії, які були заборонені. Було б дуже добре, якби Україна підставила плече Польщі, яка дуже допомагає, і допомогла полякам пережити відмову від російського вугілля”, – пояснив виконавчий директор ДТЕК.

За його розрахунками, за сезонного профіциту вугілля енергохолдинг міг би відвантажувати до Польщі приблизно 100–150 тис. тонн на місяць – той обсяг, який залишається після забезпечення своїх ТЕС та інших споживачів.

“Це не забезпечить повну диверсифікацію поставок, але це буде наш внесок у те, що наші друзі поляки отримають допомогу. Воно підходить за якісними характеристиками. Його просто потрібно навчитися швидко та без збоїв доставляти до Польщі”, – наголосив топменеджер ДТЕК.

При цьому він звернув увагу, що постачання вугілля з України залізницею – це швидша та економічна альтернатива для поляків у порівнянні з морськими постачаннями.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають