9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Енергоефективну багатоповерхівку у Києві облицьовують сонячними панелями

Поки одні українці нарікають на тарифи на тепло, інші — модернізують свої будинки. При цьому вони успішно залучають кошти державного та місцевого бюджетів, домовляються між собою і спілкуються з місцевою владою.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Економічну Правду.

ОСББ “Оберіг на Позняках” управляє велетенським будинком, побудованим у 2003-2004 роках. Це 422-квартирний комплекс з різною кількістю поверхів (17-23) та загальною опалювальною площею 36 206 метрів.

Добре прорахувавши витрати та трохи побігавши по чиновницьких кабінетах і банках, співвласники будинку змогли залучити на енергоефективні заходи майже 31,3 млн грн. З цієї суми людям треба повернути трохи більше 6,5 млн грн протягом п’ятьох років за кредитною ставкою 21%.

Унікальність цього випадку в тому, що ОСББ “Оберіг на Позняках” взяло найбільший кредит на утеплення з часу дії програми з впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках, і значна частина цих коштів, 24,5 млн грн, буде погашена з державного та місцевих бюджетів.

Такі суми на заходи з підвищення енергоефективності — не новина для українського бізнесу. Однак інвестиція такого роду розміром понад мільйон євро у багатоквартирний житловий будинок трапилася вперше.

Стартові гроші, 21,5 млн грн, надійшли з міського бюджету за програмою спільного фінансування “70/30%”. Другим траншем став “теплий” кредит від Укргазбанку: ініціатори залучили понад 9,7 млн грн на п’ять років за ставкою 21%. Тобто ОСББ скористалося коштами місцевої програми “70/30%” і державної — “Теплі” кредити”.

Наразі ОСББ проводить роботи по встановленню сонячних батарей потужністю 30 кВт на південному фасаді будинку.

Останні новини:

Зараз читають