9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 16 Серпня, 2022

Енергоблок Південноукраїнської АЕС стане найпотужнішим в Україні

“Енергоатом” за участю Westinghouse підвищить встановлену потужність третього енергоблоку Южно-Української АЕС на 10% – до 1100 МВт

НАЕК “Енергоатом” і Westinghouse підвищать на 10% встановлену потужність третього енергоблоку Южно-Української АЕС. В майбутньому це дозволити не 10% збільшити вироблення електроенергії на блоці. Про це повідомив президент “Енергоатому” Юрій Недашковський.

Пілотний проект по третьому енергоблоку Южно-Української АЕС вже стартував. Ми отримали комерційну пропозицію (від компанії Westinghouse – ред.) Ще в минулому році, довгий час його опрацьовували. Зараз вже є ясність, які заходи і в якому порядку потрібно виконати. Цей проект ми реалізовуємо вже зараз “, – сказав Недашковський.

Після завершення всіх заходів, встановлена ​​потужність третього енергоблоку зросте на 10% – з 1 000 МВт до 1 100 МВт. Аналогічно на 10% буде підвищено коефіцієнт встановленої потужності – з проектного значення 74,5% – до близько 85%.

Нагадаємо, що “Енергоатом” пропонує експортувати електроенергію другого енергоблоку Хмельницької АЕС в Європу і за рахунок виручених коштів добудувати енергоблоки № 3 і № 4 ХАЕС. Будівництво даних блоків було припинено при готовності 73% і 28%.

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають