9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

Енергоблок №3 Рівненської АЕС почне використовувати ядерне паливо компанії Westinghouse

Westinghouse почне поставки ядерного палива на енергоблок №3 Рівненської АЕС у 2021 році.

Westinghouse Electric (США) почне поставки свого ядерного палива на енергоблок №3 Рівненської атомної електростанції (РАЕС, Вараш, Рівненська область) в 2021 році. Про це повідомив віце-президент і керуючий директор компанії Westinghouse Азіз Даг. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Українські новини.

Нещодавно підписаний контракт – це і продовження і розширення попереднього контракту з “Енергоатомом”, завдяки якому ми будемо поставляти паливо не на 6 енергоблоків, а на 7. Це буде енергоблок №3 Рівненської АЕС. Це нова станція для Westinghouse, і ми вперше будемо туди поставляти паливо, – заявив він.

Даг уточнив, що поставки палива почнуться у 2021 році.

Також він додав, що в контракті є пункт про додаткові закупівлі ядерного палива за запитом України.

Станом на лютий, паливо Westinghouse використовується на 6 енергоблоках, а саме на енергоблоках №2 та №3 Южно-Української АЕС (ПУАЕС, Миколаївська область) і на енергоблоках №1, №3, №4, №5 Запорізької АЕС (ЗАЕС, Енергодар, Запорізька область).

У кінці січня Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” підписала контракт з компанією Westinghouse Electric (США) про постачання ядерного палива до 2025 року.

Новим контрактом передбачається поставка ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років, що означає розширення і продовження дії поточного договору на шість енергоблоків, термін дії якого закінчується в 2020 році.

Компанія Westinghouse (США) готова забезпечити ядерним паливом усі 13 українських енергоблоків атомних електростанцій типу ВВЕР-1000.

Останні новини:

Зараз читають