9.5 C
Alba Iulia
Середа, 5 Жовтня, 2022

Енергоатом зацікавлений малими модульними реакторами

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” вивчає можливість заміни діючих енергоблоків АЕС потужністю по 440 або 1000 МВт, після виведення їх з експлуатації в майбутньому, на малі модульні реактори потужністю по 150 або 300 МВт.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив директор підрозділу компанії “Науково-технічний центр” Микола Власенко.

Ми зараз почали вивчати тему малих модульних реакторів і в тому році вступили в клуб користувачів цих реакторів. Це абсолютно нові технології”, – сказав він, додавши, що малі реактори розглядаються “Енергоатомом” в якості можливої ​​заміни атомних реакторів потужність 440 або 1000 МВт , які на сьогоднішній день експлуатуються компанією і які доведеться виводити з експлуатації в майбутньому. В 2031 року ми повинні будемо повністю зупинити перший енергоблок Рівненської АЕС, в 2032 році – другий, а потім перший блок і другий блоки на Південно-Українській станції … Це вже без продовження, – зазначив Власенко.

За його словами, “Енергоатом” опрацьовує варіант використання малих реакторів компанії Holtec, яка планує вже в 2022-2024 роках отримати перші промислові зразки такого обладнання, а також сертифікат на право розповсюдження цієї технології в треті країни.

Ці реактори працюють до 100 років, тому, як майбутнє заміщення виведених з експлуатації блоків, ми плануємо застосовувати цю технологію – сказав Власенко.

Також він повідомив про високий рівень маневреності даних реакторів, який необхідний для балансування об’єднаної енергосистеми.

Ці реактори працюють в режимі маневрування 100/20/100 МВт. Розвантаження йде 40% на годину, – сказав Власенко.

Він додав, що на сьогоднішній день для балансування потужності у компанії є два блоки Рівненської АЕС, де можна відключати і включати 4 турбіни, а також проводяться випробування в межах режимів маневрування 100/75/100 МВт на другому блоці Хмельницької АЕС.

Цикл будівництва малих модульних реакторів – 5 років. Потужність – від 30 до 300 МВт … У Holtec реактори по 150 МВт. Ці реактори можна встановлювати на території вже діючих АЕС, – зазначив представник “Енергоатому”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають