9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

Енергоатом зацікавлений малими модульними реакторами

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” вивчає можливість заміни діючих енергоблоків АЕС потужністю по 440 або 1000 МВт, після виведення їх з експлуатації в майбутньому, на малі модульні реактори потужністю по 150 або 300 МВт.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив директор підрозділу компанії “Науково-технічний центр” Микола Власенко.

Ми зараз почали вивчати тему малих модульних реакторів і в тому році вступили в клуб користувачів цих реакторів. Це абсолютно нові технології”, – сказав він, додавши, що малі реактори розглядаються “Енергоатомом” в якості можливої ​​заміни атомних реакторів потужність 440 або 1000 МВт , які на сьогоднішній день експлуатуються компанією і які доведеться виводити з експлуатації в майбутньому. В 2031 року ми повинні будемо повністю зупинити перший енергоблок Рівненської АЕС, в 2032 році – другий, а потім перший блок і другий блоки на Південно-Українській станції … Це вже без продовження, – зазначив Власенко.

За його словами, “Енергоатом” опрацьовує варіант використання малих реакторів компанії Holtec, яка планує вже в 2022-2024 роках отримати перші промислові зразки такого обладнання, а також сертифікат на право розповсюдження цієї технології в треті країни.

Ці реактори працюють до 100 років, тому, як майбутнє заміщення виведених з експлуатації блоків, ми плануємо застосовувати цю технологію – сказав Власенко.

Також він повідомив про високий рівень маневреності даних реакторів, який необхідний для балансування об’єднаної енергосистеми.

Ці реактори працюють в режимі маневрування 100/20/100 МВт. Розвантаження йде 40% на годину, – сказав Власенко.

Він додав, що на сьогоднішній день для балансування потужності у компанії є два блоки Рівненської АЕС, де можна відключати і включати 4 турбіни, а також проводяться випробування в межах режимів маневрування 100/75/100 МВт на другому блоці Хмельницької АЕС.

Цикл будівництва малих модульних реакторів – 5 років. Потужність – від 30 до 300 МВт … У Holtec реактори по 150 МВт. Ці реактори можна встановлювати на території вже діючих АЕС, – зазначив представник “Енергоатому”.

Останні новини:

Зараз читають