9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

“Енергоатом” у 2018 році розпочне модернізацію енергоблоків Запорізької і Хмельницької АЕС

Держпідприємство “НАЕК “Енергоатом” у 2018 році почне роботи з продовження термінів експлуатації енергоблоків №4 Запорізької АЕС і №1 Хмельницької АЕС.

Про це повідомив перший віце-президент, технічний директор “Енергоатому” Олександр Шавлак. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.

У квітні наступного року для виконання заходів з продовження експлуатації ми зупиняємо блок №4 Запорізької АЕС, а в грудні 2018 року зупиниться на продовження блок №1 Хмельницької АЕС. З продовженням терміну експлуатації першого блоку ХАЕС буде завершено дуже інтенсивний етап нашої роботи за цим напрямком, коли за 6 років (з 2014 по 2020 роки) ми повинні продовжити терміни експлуатації 9 блоків, – сказав Шавлак.

Також він зазначив, що роботи з продовження термінів експлуатації енергоблоків продовжаться і у 2020 році.

У нас буде коротка перерва, і в 2020 році під продовження експлуатації буде виведений енергоблок №3 Южно-Української АЕС та енергоблок №5 Запорізької АЕС. Після отримання ліцензій на надпроектну експлуатацію цих двох блоків можна буде говорити, що “Енергоатом” виконав перший цикл з продовження ресурсу чинних блоків АЕС України, – розповів Шавлак.

Він підкреслив, що діяльність щодо продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС цілком відповідає загальносвітовій практиці.

За даними МАГАТЕ, з 448 реакторів, які зараз експлуатуються в світі, вік 288 реакторів вже перевищив початковий проектний термін. Отже, більш ніж половина всіх реакторів у світі працюють в понад проектний термін, таким чином, Україна впевнено рухається в руслі тенденцій, які спостерігаються в більшості країн, що експлуатують АЕС, – констатував віце-президент “Енергоатому”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають