9.5 C
Alba Iulia
Субота, 19 Червня, 2021

Енергоатом та Держенергоефективності працюватимуть над підвищенням енергоефективності об’єктів НАЕК «Енергоатом»

 • Держенергоефективності, НАЕК «Енергоатом», Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» і Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України підписали спільний Меморандум про співпрацю у сфері енергоефективності.

  В рамках Меморандуму сторони працюватимуть над підвищенням енергоефективності об’єктів НАЕК «Енергоатом», зокрема, шляхом впровадження систем енергетичного менеджменту та сучасних енергоефективних технологій на всіх рівнях. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-слудбу Держенергоефективності.

  Підвищення енергетичної ефективності державних підприємств є рушійним фактором розвитку національної економіки. Зокрема, завдяки лише запровадженню системи енергоменеджменту, при мінімальних капіталовкладеннях можна скоротити енергоспоживання на 10-20%. Заощаджені на енергоносіях кошти варто спрямовувати на подальшу реалізацію енергоефективних заходів, – зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  С. Савчук також нагадав, що впровадження систем енергетичного менеджменту на підприємствах передбачено 27-ою Директивою ЄС про енергоефективність. У більшості країн ЄС всі великі підприємства запровадили енергоменеджмент та регулярно підвищують рівень енергоефективності на 15-20%.

  У свою чергу, Агентство забезпечило розробку та подальше затвердження низки національних стандартів серії ISO 50000 щодо впровадження енергетичного менеджменту, які почали діяти із вересня 2016 року.  Так, в Україні вже більше 150 підприємств впровадили та сертифікували системи енергетичного менеджменту.

  В рамках підписаного Меморандуму Держенергоефективності буде забезпечувати консультативно-методологічну допомогу у процесі впровадження системи енергетичного менеджменту в НАЕК «Енергоатом» та поширювати зазначений досвід серед інших підприємств.

  Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський наголосив:

  Розробка та запровадження енергетичної політики забезпечить впровадження в компанії економічно обґрунтованих заходів з енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності. Така діяльність має забезпечити ряд вигод організаційного, фінансово-економічного та насамперед репутаційного характеру, що у підсумку має підвищити продуктивність та конкурентоспроможність Енергоатому, а також зміцнить довіру до компанії з боку міжнародних фінансових інституцій.

  Сергій Денисюк, директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», відзначив важливість ініціативи Енергоатому щодо підвищення енергоефективності компанії та запевнив, що Інститут буде надавати усю необхідну допомогу у питаннях розробки та реалізації заходів з енергоефективності, розробки та впровадження систем енергомоніторингу.

  Президент ГО «Вищої ради енергоаудиторів та енергоменеджерів України» Вадим Улида повідомив:

  Основне завдання енергоменеджменту – це забезпечення контролю та зменшення використання енергоресурсів при забезпеченні ефективності роботи компанії та дотриманні всіх вимог безпеки. Атомні електростанції НАЕК «Енергоатом» виробляють половину електроенергії в країні. Впровадження системи енергоменеджменту буде мати суттєвий економічний ефект для компанії та позитивно вплине на зменшення енергоємності економіки України, що є надзвичайно важливо в сьогоднішніх умовах.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.Про нові...

  Авіакомпанія “Мотор Січ” отримає в лізинг два літаки Ан-140

  Державний концерн Укроборонпром планує підписати з авіакомпанією "Мотор Січ" договір про завершення будівництва і передачі в лізинг двох літаків Ан-140 до кінця...

  КВБЗ готовий виготовити всі замовлені “Укрзалізницею” дизель-потяги до кінця цього року

  Крюківський вагонобудівний завод планує завершити складання шести одиниць тривагонних дизель-потягів ДПКр-3 до кінця 2021 року. Виробництво даних складів передбачено контрактом з "Укрзалізницею"...

  Міноборони оприлюднило дані про програму ремонту автотехніки у 2021 році

  Міноборони України розказало про масштаби ремонту автотехніки для Збройних Сил України у 2021 році, що будуть замовлені у підрядників.

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2021».Повідомляє...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури...

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  КБ «ЛУЧ» представило макет модернізованого зенітно-ракетного комплексу ближньої дії «Стріла-10 «Луч»

  КБ «ЛУЧ» презентувало на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» модернізований зенітний ракетний комплекс ближньої дії «Стріла-10...

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.