9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

«Енергоатом» розпочав будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива

У [wiki title=”Чорнобильська зона відчуження”]Чорнобильській зоні відчуження[/wiki] побудують централізоване сховище для відпрацьованого ядерного палива з українських атомних станцій. Сховище повинне щорічно економити Україні близько $200 млн

НАЕК «[wiki]Енергоатом[/wiki]» отримав ліцензію Держінспекції ядерного регулювання України на будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів атомних електростанцій. Таким чином у зоні відчуження Чорнобильської [wiki]АЕС[/wiki] офіційно стартувало будівництво сховища, повідомили в прес-службі «Енергоатому». Передає Zaxid.net

Як зазначив керівник Держатомрегулювання Борис Столярчук, технології Holtec International, які будуть застосовані в українському сховищі, уже використовуються в багатьох країнах світу, зокрема, у Швеції, Іспанії, Бельгії, США тощо, що підтверджує безпеку цих технологій.

Зазначимо, що контракт на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива між «Енергоатомом» і переможцем відповідного тендеру – компанією Holtec Internatinal був підписаний ще у 2005 році, проте проект довгий час був заморожений. Реальна робота за цим проектом відновилася у 2014 році. 12 жовтня 2016 року Кабмін виділив земельні ділянки загальною площею 45,2 гектара в зоні відчуження ЧАЕС (Київська обл.) Під будівництво ЦСВЯП.

Контракт на будівництво сховища передбачає, що компанія Holtec International постачатиме спеціальне устаткування для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування, а також надасть Україні технології, що будуть застосовані, як на енергоблоках АЕС, так і при перевезенні відпрацьованого палива та у самому сховищі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають