9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

“Енергоатом” почне будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів на Хмельницькій АЕС

Хмельницька АЕС – УНИАН

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” планує в 2017 році почати будівництво комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів на Хмельницькій АЕС і продовжити будівництво такого ж комплексу на Запорізькій АЕС. Про це йдеться в повідомленні компанії, передає УНІАН.

У 2017 році” Енергоатом “планує продовжити роботу зі спорудження комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (ТРО) на Запорізькій АЕС і почати будівництво ТРО на Хмельницькій АЕС, що дозволить скоротити обсяги накопичення радіоактивних відходів на майданчиках станцій, – сказав президент компанії Юрій Недашковський .

5 квітня 2017 року Кабмін затвердив проекти комплексів з переробки радіоактивних відходів, які будуть розташовані на Запорізькій і Хмельницькій АЕС.

Згідно з інформацією “Енергоатому”, вартість будівництва такого комплексу на Запорізькій АЕС становить 662,1 млн грн, а на Хмельницькій станції – 1,164 млрд грн. Введення в дослідну експлуатацію комплексу на ЗАЕС запланований на цей рік, а на ХАЕС – на 2021 рік. Дані комплекси будуть мати установки по вилученню радіоактивних відходів, установки по сортуванню і дезактивації відповідних матеріалів, а також установки для вимірювання активності, пресування, фрагментації і спалювання.

Останні новини:

Зараз читають