9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Енергоатом підписав угоду з Westinghouse щодо будівництва двох блоків Хмельницької АЕС

Український оператор усіх чинних АЕС України НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Westinghouse підписали дві двосторонні угоди щодо початку реалізації проєкту будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

Угоду підписали під час міжнародної конференції «Атомні можливості для розвитку країни».

Відомо, що енергоблоки зводитимуть за технологією АР1000.

Угоди підписали очільник Westinghouse Патрік Фрагман і голова Енергоатому Петро Котін у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка та тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін.

Йдеться про угоду на надання послуг з розроблення проєкту АР1000 на Хмельницькій АЕС та угоду про закупівлю тренажера та обладнання з тривалим терміном постачання для проєкту АР1000 на Хмельницькій АЕС.

Два енергоблоки на Хмельницькій АЕС – №3 і №4 – почали будувати у 1985 і 1986 роках. Весь цей час вони залишалися недобудованими.

Про американську компанію Westinghouse electric відомо, що вона працює з 1886 року і займається проєктуванням енергоблоків АЕС з початку XXI століття. Корпорація контролює до 50% комерційних енергоблоків у світі та 31% ринку постачання ядерного палива. На українському ринку Westinghouse працює з 1992 року як постачальник послуг з модернізації систем безпеки українського парку реакторів і постачальник палива для АЕС.

Останні новини:

Зараз читають