9.5 C
Alba Iulia
Середа, 26 Січня, 2022

Енергоатом підписав нову угоду із Westinghouse на поставки ядерного палива до 2025 року

Енергоатом продовжив співробітництво із Westinghouse з поставок ядерного палива до 2025 року.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric уклали нову угоду до договору про постачання ядерного палива. Нею передбачається розширення співробітництва і продовження строку дії чинного договору до 2025 року.

Коментуючи угоду президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський нагадав, що Енергоатом є єдиною компанію в світі, яка експлуатує реактори дизайну ВВЕР 1000, і яка повністю диверсифікувала джерела постачання ядерного палива для реакторів цього типу.

У досягненні цієї мети ключову роль відіграла співпраця з компанією Westinghouse, ‒ наголосив Ю. Недашковський.

Ядерне паливо від компанії Westinghouse з роками стало відігравати важливу роль у становленні незалежності України. Westinghouse виступає постачальником палива для України, починаючи з 2005 року, коли перші шість збірок були завантажені до третього енергоблоку Южно-Української АЕС.

Продовження строку дії договору зміцнює роль компанії Westinghouse як стратегічного партнера Енергоатома і демонструє нашу здатність підтримувати Україну в енергетичній диверсифікації. Той факт, що згідно з умовами договору ми отримуватимемо деякі компоненти палива від українського виробника, ще більше зміцнить відносини між компанією Westinghouse» та Україною, – зазначив Хосе Еметеріо Гутьеррез, Президент і Головний виконавчий директор компанії Westinghouse.

blank

Ми задоволені тим, що Енергоатом продовжує розраховувати на Westinghouse як на надійного постачальника ядерного палива для реакторів типу ВВЕР, – сказав Азіз Даг, Віце-президент і Управляючий директор компанії Westinghouse у Північній Європі.

Паливо, яке буде постачатися, матиме у своєму складі компоненти від заводу Westinghouse з виробництва палива у штаті Колумбія (Південна Кароліна, США) та від українського виробника компонентів. Виробництво та збірка здійснюватимуться на підприємстві Westinghouse з виробництва палива у м. Вестерос (Швеція), де існують виділені технологічні лінії суто для виробництва палива для реакторів ВВЕР-1000. Постачання за договором розпочнеться на початку 2021 року одразу після завершення чинного договору.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають