9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

“Енергоатом” домовився про співпрацю з фінським виробником дизель-генераторних установок Wärtsilä

НАЕК “Енергоатом” підписав меморандум про взаєморозуміння в галузі ядерної енергетики зі світовим лідером з виробництва дизель-генераторних установок Wärtsilä, повідомила прес-служба оператора українських АЕС.

Вітаючи учасників церемонії президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський зазначив, що для Енергоатома підписання меморандуму є знаковою подією, оскільки дає старт прямому співробітництву української компанії – оператора 15-ти атомних енергоблоків та французького підрозділу фінської компанії «Wärtsilä» – Wärtsilä France, світового лідера з виробництва дизель-генераторних установок. Особливої важливості така співпраця набуває з огляду на те, що Енергоатом не лише планує продовжити термін експлуатації блоків АЕС на 20-30 років, але й має плани щодо будівництва нових атомних енергоблоків. «Звичайно, все це можливо тільки за умов суворого дотримання вимог з безпеки, а одним із основних інструментів забезпечення безпеки АЕС є саме наявність надійного парку дизель-генераторних установок», – зазначив Юрій Недашковський.

Він підкреслив, що співпраця відбуватиметься в умовах закупівельного законодавства України, яке визначає порядок державних закупівель, оскільки Енергоатом належить до державного сектору економіки. Водночас очільник Енергоатома наголосив, що у планах компаній «не обмежуватись контрактами суто на закупівлю обладнання, але й створювати спільні напрямки діяльності, зокрема в питаннях сервісного обслуговування, відновлення працездатності запасних частин і багато іншого, що вимагатиме спільних зусиль і спільної діяльності».

Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен відзначив, що між Україною та Фінляндією існує багато напрямів співробітництва саме в ядерній галузі. Він наголосив, що ядерний сектор – провідна, дуже потужна та дуже визначна галузь і в Фінляндії, і у Франції, і в Україні.

«20 років тому мипідписали Угоду в рамках Конвенції про оперативне оповіщення про ядерну аварію, ще одним напрямом стало співробітництво в галузі ядерної та радіаційної безпеки. Крім того, на атомних електростанціях Фінляндії експлуатуються певні види обладнання, якы постачаються з України», – відзначив пан Посол.

Він також повідомив, що нещодавно було прийнято рішення щодо створення трастового фонду для проектів з енергоефективності обсягом 6 млн євро на 4 роки.

«Місяць тому в нас відбулась нарада двостороннього комітету з економіки. Багато пунктів порядку денного були присвячені енергетиці. Зокрема, питанню підвищення енергоефективності, використанню чистої енергії, експлуатації мережі електропередач та можливому створенню спільних підприємств», – повідомив пан Юха Віртанен.

У свою чергу генеральний директор директорату розвитку енергетичних ринків Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ольга Буславець відзначила, що «дуже рада бути на цьому надзвичайно важливому заході».

«Важко переоцінити важливість атомної генерації в роботі енергосистеми України – від надійної роботи АЕС залежить і надійна робота всієї  української енергосистеми. Підписання Меморандуму я розцінюю як перший крок до успішного співробітництва з компанією Wärtsilä. Від поставок таких безумовно надійних дизель-генераторів та запчастин буде залежати і надійність роботи атомних енергоблоків», – зазначила представник Міненерговугілля.

Генеральний директор Nuclear Service Wärtsilä France Мішель Кубінга наголосив, що для Wärtsilä дуже важливе підписання цього Меморандуму.

«Завжди у своїй роботі ми відчували пріоритетність питань безпеки. Ми розуміємо, що перед нами стоять дуже жорсткі та суворі вимоги. Ми розуміємо ті проблемні завдання, які нам доведеться виконати. Сьогодні ми не лише підписали Меморандум з НАЕК “Енергоатом”, але й подали тендерну пропозицію на поставку запасних частин для нашого обладнання, що працює на Южно-Українській АЕС. Це відкритий тендер, і ми розуміємо необхідність виконання усіх вимог та процедур. Сподіваємось, що наші плани стануть реальністю, і ми будемо брати участь в обслуговуванні українських АЕС  наступні 20-30 років, а також – у роботі енергетичного сектору України в цілому», – зазначив представник компанії Wärtsilä.

Довідка. Аварійні дизель-генератори виробництва Wärtsilä працюють як на європейських АЕС – у Бельгії, Болгарії, Іспанії, Німеччині, Словаччині, Чехії, Україні, Фінляндії, Франції, Швеції, так і в США, Китаї, Кореї, Індії. До початку переговорного процесу в тендерах Енергоатома на поставки комплектів запасних частин для дизель-генератора Z40, що працює на ЮУ АЕС, брали участь виключно посередники.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають