9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Вересня, 2021

Експерти США сприятимуть у забезпеченні стійкості енергосистеми України

 • Про це йшлося під час зустрічі Міністра енергетики та вугільної промисловості України з делегацією Міністерства енергетики Сполучених Штатів Америки.

  Ігор Насалик окреслив напрямки можливої подальшої співпраці з американськими партнерами. Зокрема, зазначив, що Україна зацікавлена у залученні представників американського бізнесу до участі в модернізації вугледобувних підприємств, постачанні   вугілля антрацитової групи, створення системи кібербезпеки об’єктів енергетичної інфраструктури. Перспективним напрямком також є залучення американських інвесторів до діяльності в нафтогазовому секторі України, де є широкі можливості для співпраці. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

  Американські колеги  наголосили, що основну увагу приділятимуть стійкості енергосистеми України. З цією метою американські експерти планують розробити Національний план енергетичної стійкості, який буде орієнтований на проекти, передбачені проектом Енергетичної стратегії  України до 2035 року, та сприятиме зміцненню ОЕС України.  Також повідомили про наміри експертів зі Сполучених Штатів Америки  надати допомогу з питань модернізації та переобладнання ТЕС, а також здійснення закупівель в енергетичному секторі.

  Представники США запропонували розширення співпраці  та обмін досвідом в напрямку кібербезпеки, зокрема проведення комплексу заходів: спільних  семінарів, навчань та тренувань з метою зміцнення енергетичної безпеки та оперативного реагування на загрози енергетичній інфраструктурі.

  Ігор Насалик  принагідно ознайомив американських колег із ходом реформ  в енергетичному секторі та відзначив, що нове базове законодавство на сьогодні прийняте. Також повідомив, що на сьогодні створена експертна група для розроблення та втілення в життя вторинного законодавства до Закону про ринок електроенергії України. Окремо зупинився Міністр  на питаннях анбандлингу Нафтогазу та зазначив: «Позиція Міненерговугілля залишається незмінною: Нафтогаз має стати одним із трейдерів, який буде працювати на ринку України».

  Також Міністр наголосив на роботу в напрямку посилення відкритості  в роботі енергетичної сфери. Зокрема, зауважив,що здійснення закупівель підприємствами  енергетики в системі Прозорро та співпраця з експертами від громадськості щодо запобігання корупції. забезпечує значну економію бюджетних коштів. Окрема зупинився Міністр на питаннях забезпечення ТЕС енергетичними вугіллям та повідомив про заходи,здійснені з метою зменшення використання антрацитового вугілля. Внаслідок проведеної роботи у загальному балансі зменшено використання антрацитового вугілля на 3,5 млн тонн, якезаміщено газовим вугіллям. Саме з огляду на потребу використання газового вугілля, за словами Міністра, значна увага приділяється реформуванню вугільної галузі України та збільшенню власного видобування вугілля. Міністр наголосив, що впровадження Концепції реформування та розвитку вугільної промисловості України та План дій з іі реалізацію спроможні за рік і два місяці вивести всі вугільні підприємства, які мають запаси вугілля, на беззбитковість.

  За підсумками зустрічі представники американської делегації запропонували розглянути можливість візиту Міністра ІгоряНасалика до США з метою зустрічі з Міністром енергетики США та обговорення питань подальшого співробітництва енергетичній сфері.

   


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони затвердило будівництво нових сховищ боєприпасів у Делятині

  В Івано-Франківській області планується побудувати нові сховища для ракет та боєприпасів на замовлення Міністерства оборони України.

  Німецька компанія Bosch хоче побудувати в Україні завод електроінструментів

  Німецький виробник електроніки Bosch планує запустити в Україні виробництво електроінструменту. Зараз в компанії досліджують ринок, аналізують ринки збуту і кваліфікацію робочої сили.

  ДАХК “Артем” готує випробування дрона-камікадзе “Мисливець”

  Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" завершує етап розробки комплексу дистанційно-керованих літальних апаратів "Мисливець". На черзі – перехід до льотних випробувань дослідного зразка...

  Міноборони готує додаткове замовлення на три літаки Ан-178 до кінця року

  Міністерство оборони України вже в цьому році може додатково замовити ще три військово-транспортні літаки Ан-178.Про це повідомив в...

  Київське підприємство виготовило кранове обладнання для авіаційних ангарів ДСНС (відео)

  Київський завод підіймально-транспортного устаткування виготовив спеціальний підвісний кран для нових ангарів на аеродромі ДСНС України у місті Ніжин.

  Плавучий кран “Захарій” пройшов ремонт у Херсоні

  Плавучий кран Lifting Chart LK-800 (відомий також як "Захарій"), який є найбільшим в Європі плавкраном в класі компактних річкових кранів з низькою...

  До кінця 2022 року корпус майбутнього корвету ВМС України прибуде на добудову до Миколаєва

  До кінця 2022 року корпус корабля класу ADA з деякими системами буде переправлено з Туреччини в Україну для добудови.

  Аеропорт “Рівне” отримав перші 35 мільйонів гривень на реконструкцію

  Додаткові 35 мільйонів гривень надійдуть на реконструкцію Міжнародного аеропорту "Рівне".Це кошти державної інфраструктурної субвенції, повідомив голова Рівненської ОДА...

  Зараз читають

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної...

  “Інтерпайп” на 20% наростив експорт колісних пар з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" за вісім місяців 2021 року виготовила 112,7 тисячі тонн залізничної продукції, що на...

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього...