9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Експерти США сприятимуть у забезпеченні стійкості енергосистеми України

blankПро це йшлося під час зустрічі Міністра енергетики та вугільної промисловості України з делегацією Міністерства енергетики Сполучених Штатів Америки.

Ігор Насалик окреслив напрямки можливої подальшої співпраці з американськими партнерами. Зокрема, зазначив, що Україна зацікавлена у залученні представників американського бізнесу до участі в модернізації вугледобувних підприємств, постачанні   вугілля антрацитової групи, створення системи кібербезпеки об’єктів енергетичної інфраструктури. Перспективним напрямком також є залучення американських інвесторів до діяльності в нафтогазовому секторі України, де є широкі можливості для співпраці. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Американські колеги  наголосили, що основну увагу приділятимуть стійкості енергосистеми України. З цією метою американські експерти планують розробити Національний план енергетичної стійкості, який буде орієнтований на проекти, передбачені проектом Енергетичної стратегії  України до 2035 року, та сприятиме зміцненню ОЕС України.  Також повідомили про наміри експертів зі Сполучених Штатів Америки  надати допомогу з питань модернізації та переобладнання ТЕС, а також здійснення закупівель в енергетичному секторі.

Представники США запропонували розширення співпраці  та обмін досвідом в напрямку кібербезпеки, зокрема проведення комплексу заходів: спільних  семінарів, навчань та тренувань з метою зміцнення енергетичної безпеки та оперативного реагування на загрози енергетичній інфраструктурі.

Ігор Насалик  принагідно ознайомив американських колег із ходом реформ  в енергетичному секторі та відзначив, що нове базове законодавство на сьогодні прийняте. Також повідомив, що на сьогодні створена експертна група для розроблення та втілення в життя вторинного законодавства до Закону про ринок електроенергії України. Окремо зупинився Міністр  на питаннях анбандлингу Нафтогазу та зазначив: «Позиція Міненерговугілля залишається незмінною: Нафтогаз має стати одним із трейдерів, який буде працювати на ринку України».

Також Міністр наголосив на роботу в напрямку посилення відкритості  в роботі енергетичної сфери. Зокрема, зауважив,що здійснення закупівель підприємствами  енергетики в системі Прозорро та співпраця з експертами від громадськості щодо запобігання корупції. забезпечує значну економію бюджетних коштів. Окрема зупинився Міністр на питаннях забезпечення ТЕС енергетичними вугіллям та повідомив про заходи,здійснені з метою зменшення використання антрацитового вугілля. Внаслідок проведеної роботи у загальному балансі зменшено використання антрацитового вугілля на 3,5 млн тонн, якезаміщено газовим вугіллям. Саме з огляду на потребу використання газового вугілля, за словами Міністра, значна увага приділяється реформуванню вугільної галузі України та збільшенню власного видобування вугілля. Міністр наголосив, що впровадження Концепції реформування та розвитку вугільної промисловості України та План дій з іі реалізацію спроможні за рік і два місяці вивести всі вугільні підприємства, які мають запаси вугілля, на беззбитковість.

За підсумками зустрічі представники американської делегації запропонували розглянути можливість візиту Міністра ІгоряНасалика до США з метою зустрічі з Міністром енергетики США та обговорення питань подальшого співробітництва енергетичній сфері.

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають