9.5 C
Alba Iulia
Субота, 31 Липня, 2021

ДТЕК залучив 90 млн євро інвестицій для будівництва першої черги Приморської вітроелектростанції

 • ДТЕК ВДЕ, операційна компанія, яка консолідує активи ДТЕК у відновлюваній енергетиці, залучила позикове фінансування в розмірі 90 млн євро для будівництва I черги Приморської вітроелектростанції потужністю 100 МВт у Запорізькій області.

  Це одна з найбільших угод по залученню інвестицій у відновлювану енергетику України за останні п’ять років. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу компанії.

  Кредит для будівництва I черги Приморської ВЕС було надано консорціумом німецьких банків (Bayerische Landesbank, Bremer Kreditbank Aktiengesellschaft, KfW IPEX-Bank GmbH та ін.) з покриттям ризиків експортно-кредитним агентством (ЕКА) Euler Hermes. Термін кредитування – 10 років після введення станції в експлуатацію.

  Це третя кредитна угода з європейськими фінансовими інститутами для будівництва вітроенергетичних проектів ДТЕК. Для реалізації проекту Ботієвської вітроелектростанції, першої ВЕС в портфелі компанії, ДТЕК залучив два кредити в розмірі 245 млн євро в німецькому LandesBank Berlin (Berliner Sparkasse) у 2012-14 рр.

  Цю угоду можна вважати однією з наймасштабніших в рамках залучення зовнішнього боргового фінансування на ринку відновлюваної енергетики України. Участь ЕКА сприяла успішному укладенню кредитного договору в умовах поліпшення суверенного кредитного рейтингу і стабілізації макроекономічної ситуації в Україні.

  Прихід іноземних інвестицій в енергетичні проекти компанії свідчить про високий рівень довіри до ДТЕК з боку міжнародного фінансового співтовариства. За кілька років ми залучили 335 млн євро в німецьких банках для будівництва нових вітроелектростанцій. У квітні цього року ми підписали контракт на суму 134 млн євро з китайською СМЕС за підтримки державного страхового агентства КНР Sinosure для будівництва Нікопольської СЕС, потужністю 200 МВт. Загальна вартість проекту – 235 млн євро. Такий стійкий інтерес міжнародних інвесторів до відновлюваної генерації в Україні дає нам впевненість в реалізації наших стратегічних планів – мати в портфелі 1000 МВт «зелених» потужностей до 2020 року, – прокоментував генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. – Інвестиції у ВДЕ – це внесок у зміцнення енергетичної безпеки, диверсифікацію енергоресурсів і поліпшення екології. В Енергетичній стратегії України визначено необхідне для країни зростання частки відновлюваної генерації в енергоспоживанні. До 2035 року вона повинна скласти 25%. Плани ДТЕК повністю відповідають завданням державної енергетичної стратегії.

  BayernLB радий оголосити про фінансове закриття угоди на суму 90 млн євро з фінансування будівництва I черги Приморської вітроелектростанції, розташованої на березі Азовського моря. Разом із II чергою, яку буде завершено в 2019 році, будівництво Приморської ВЕС потужністю 200 МВт стане внеском в підтримку зусиль України щодо збільшення частки «зеленої» енергетики до цільового рівня відповідно до прийнятої Директиви ЄС з відновлюваної енергії 2009 р. Угоду підтримало німецьке експортно-кредитне агентство Euler Hermes і консорціум банків на чолі з BayernLB. Хочу висловити подяку професійному підходу команди ДТЕК ВДЕ, завдяки якому були своєчасно подолані всі можливі виклики цього складного проекту для його реалізації в строк, – прокоментував старший директор Bayerische Landesbank Джетщін Хайнз.

  У рамках будівництва I черги на Приморській вітроелектростанції будуть встановлені 26 вітротурбін одиничною потужністю 3.8 МВт компанії GE. Будівництво ВЕС буде завершено в кінці 2018 року, а вже в наступному році станція буде підключена до Об’єднаної Енергосистеми України і почне генерувати «зелену» електроенергію.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі...

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.Потужність системи накопичення становитиме...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.Про це повідомили...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі й в столичний аеропорт Бориспіль.

  Зараз читають

  У Львові виготовили найбільший в Україні вузол обліку газу (фото)

  Львівське підприємство на замовлення рівненського заводу Kronospan виготовила найбільший в Україні вузол обліку газу.

  РСЗВ «Град» на шасі КрАЗ успішно пройшло всі випробування

  Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» на автомобільному шасі КрАЗ успішно пройшла всі етапи випробувань.

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом...

  За 15 років “Метінвест” інвестував в екологічні проєкти 3,5 мільярда доларів

  За словами гендиректора "Метінвесту", тема екології та декарбонізації буде основною для компанії в найближчі 20 - 30...