9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Червня, 2022

ДТЕК вперше в Україні почала використовувати дрон для обстеження підводних об’єктів та тунелів

“ДТЕК Енерго” і команда “Innovation DTEK” запустили пілотний проєкт з використання підводного дрона. Таку технологію вперше в історії української енергетики застосовують на Криворізькій ТЕС.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Відзначається, що підводний дрон Chasing M2 з оптичною камерою високої роздільної здатності та потужною підсвіткою використовуватимуть для інспекції підводних частин гідротехнічних споруд ТЕС.

Дрон зможе виконувати обстеження підводних об’єктів без участі людини.

Також повідомляється, що огляд підводних частин споруд і тунелів зазвичай проводить водолаз.

“Але це не тільки ризик для життя і здоров’я людини, а й фінансові та часові витрати. Тому в “ДТЕК Енерго” з’явився запит на більш безпечний і ефективний спосіб отримання інформації про технічний стан гідротехнічних споруд ТЕС”, – йдеться в повідомленні компанії.

blank

“ДТЕК постійно знаходиться в пошуках інноваційних рішень для підвищення рівня безпеки праці, екологічності та ефективності бізнесу. Саме таким чином команда Innovation DTEK знайшла для ДТЕК Енерго можливість проводити обстеження підводних об’єктів ТЕС без участі людини. Рішення надали наші партнери DroneUA”, – зазначив директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.

Візуальний огляд, фото- і відеозйомка частин гідротехнічних споруд (скидних каналів, водозабірних ковшів, бетонних укосів дамби ставка-охолоджувача та інших об’єктів) тепер можна проводити в будь-який зручний час і скільки завгодно раз.

Отримані дані можна аналізувати й приймати рішення про необхідність ремонту, а також створювати цифровий архів для відстеження технічного стану будівель і споруд.

Інноваційним пристроєм керує пілот-фахівець, який знаходиться на суші.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають