9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 20 Червня, 2021

ДТЕК перевів ще один енергоблок Придніпровської ТЕС на вугілля марки «Г»

 • ДТЕК Придніпровська ТЕС завершила переклад енергоблоку №8 на спалювання вугілля газової марки. Це вже другий енергоблок, який ДТЕК в цьому році переклав з імпортного антрациту на вугілля марки «Г», який видобувається в українських шахтах. У жовтні був переведений на нове паливо і запущений в роботу енергоблок №7.

  Зараз обидва енергоблоки працюють сумарною потужність 230 МВт. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу СКМ.

  Станція нарощує виробництво електроенергії для енергосистеми країни з українського вугілля, знижуючи, таким чином, залежність від імпортного антрациту. Антрацитові блоки станції включаються в роботу у разі дефіциту потужностей в енергосистемі.

  Переклад другого енергоблоку Придніпровської ТЕС – це черговий крок, який ДТЕК робить до енергонезалежності країни. Результатом роботи двох енергоблоків ДТЕК Придніпровської ТЕС на газовому вугіллі стане скорочення споживання антрациту на 80 тис. тонн на місяць, а це означає відмови від одного судна з імпортним вугіллям щомісяця. У свою чергу, для енергосистеми України і жителів м Дніпро – це гарантія стабільної вироблення електроенергії і безперебійної подачі тепла в будинки.

  Не дивлячись на всі складнощі проекту і дуже обмежені терміни для реалізації, ДТЕК виконав одну з найважливіших завдань року – перевести два енергоблоки Придніпровської ТЕС на українське вугілля. Це великий крок на шляху до енергонезалежності країни, але на цьому ми не збираємося зупинятися: у наступному році компанія буде продовжувати проекти з перекладу блоків ТЕС на українське вугілля і нарощування видобутку вугілля, – розповідає директор з генерації ДТЕК Енерго Сергій Куріленко.

  Спалюванню енергоблоками ДТЕК Придніпровської ТЕС вугілля газової марки передувало складне технічне переоснащення пилесистем блоків. Змінено системи сушки вугілля і подачі готової пилу в котел, встановлена ​​рециркуляція сушильного агента, модернізовані пальника котлів. Для реалізації проекту було задіяно понад 300 співробітників станції та підрядних організацій. Інвестиції склали близько 300 млн грн.

  Проект ставив перед компанією складні виклики. Достатній рівень пожежної при приготуванні і подачі палива в котел – це була наша основна задача при реалізації даного проекту, адже саме газове вугілля відрізняється від антрациту високим рівнем займання. Переоснащення пилесистем 7-гоі8-го енергоблоків можна назвати рекордним для всієї України: переобладнання виконано за шість місяців. Тепер жителі Дніпра можуть бути впевнені в успішному проходженні опалювального сезону, а робота енергосистеми України буде більш стабільною, – розповідає директор ДТЕК Придніпровської ТЕС Сергій Дегтяренко.

  В кінці жовтня станція запустила свій перший енергоблок на вітчизняній марці вугілля – №7. За місяць роботи оновлений енергоблок виробив більш 53 млн кВт/год електроенергії і більше 40 тис. Гкал теплоносія.

  Перехід ТЕС на нове проектне паливо принесе і екологічний ефект. Згідно з проектом, при спалюванні енергоблоками газового вугілля очікується зниження викиду таких речовин, як діоксид сірки і оксид азоту. Скорочення викидів в порівнянні з спалюванням антрациту по кожному з переведених енергоблоків складе близько 1,1 тис. тонн на рік.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На трасі Н-31 Дніпро-Решетилівка продовжують масштабне будівництво нового шляхопроводу через залізницю (фото)

  На Полтавщині, в рамках будівництва траси Н-31 Дніпро-Решетилівка, мостовики працюють над зведенням нового шляхопроводу через залізницю в...

  Україна і Туреччина відновлять дружні візити кораблів берегової охорони

  Керівники Морської охорони ДПСУ та Берегової охорони Туреччини на спільній зустрічі домовилися про продовження та посилення співпраці у Чорному морі.

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це розказали у сюжеті Факти ICTV, передає Національний Промисловий...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.Про нові...

  Авіакомпанія “Мотор Січ” отримає в лізинг два літаки Ан-140

  Державний концерн Укроборонпром планує підписати з авіакомпанією "Мотор Січ" договір про завершення будівництва і передачі в лізинг двох літаків Ан-140 до кінця...

  КВБЗ готовий виготовити всі замовлені “Укрзалізницею” дизель-потяги до кінця цього року

  Крюківський вагонобудівний завод планує завершити складання шести одиниць тривагонних дизель-потягів ДПКр-3 до кінця 2021 року. Виробництво даних складів передбачено контрактом з "Укрзалізницею"...

  Міноборони оприлюднило дані про програму ремонту автотехніки у 2021 році

  Міноборони України розказало про масштаби ремонту автотехніки для Збройних Сил України у 2021 році, що будуть замовлені у підрядників.

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2021».Повідомляє...

  Зараз читають

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний...

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».