9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

ДТЕК Київські Електромережі почав використовувати спеціальний дрон для обстеження електромереж

ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі” ( “ДТЕК КЕС”, наступник електричної частини бізнесу “Київенерго”) обстежує лінії електропередач (ЛЕП) з використанням безпілотника (дрона), обладнаного відеокамерами високої роздільної здатності та тепловізором.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Пілотне обстеження столичної підстанції (ПС) “Лівобережна” і прилеглих ЛЕП за допомогою дрона “ДТЕК КЕС” провела в четвер.

Днем раніше стартував також пілотний проект на базі ПрАТ “ДТЕК Дніпровські електромережі” – там компанія використовує вертоліт, обладнаний відеокамерами високої роздільної здатності та тепловізором для дослідження семи ЛЕП сумарною довжиною понад 200 км.

В обох випадках метою обстеження є виявлення пошкоджень на проводах, контактних елементах і будівельних конструкціях для запобігання аваріям. Раніше обстеження проводилося обхідниками з землі або з підйомом на елементи ЛЕП, що вимагає їх відключення.

Повітряна зйомка – найбільш сучасний метод діагностики електромереж у всьому світі, оскільки дозволяє охопити весь мережевий комплекс мегаполісу, виявити його слабкі місця. У столиці України така діагностика проводиться вперше. Отримана після повітряної зйомки інформація може бути використана для визначення пріоритетів майбутніх капітальних ремонтів і інвестиційних програм, – зазначив керівник проектів технічного розвитку “ДТЕК Мережі” Олексій Калайда.

СЬОГОДНІ! ВПЕРШЕ! Тестуємо використання дронів для обстеження ліній електропередачі. Дивіться!

Опубліковано ДТЕК Київські Електромережі Четвер, 12 липня 2018 р.

В ході реалізації пілотних проектів ДТЕК визначитися з найбільш оптимальними технологіями, які і буде використовувати в майбутньому.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають