9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

ДТЕК інвестує в реконструкцію електропідстанції “Позняки” 252 млн грн

Для забезпечення надійності електропостачання лівобережної частини Києва енергетики «ДТЕК Київські Електромережі» реконструюють електропідстанцію «Позняки».

На енергооб’єкті буде побудовано закритий розподільний пристрій і прокладена транзитна кабельна лінія 110 кВ «ТЕЦ-5 – Аркада – Славутич – Позняки». Передає Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.

Актуальність проекту обумовлена ​​зростанням споживання електроенергії столиці. Починаючи з 2000-х рр. воно щорічно збільшується на 4-5% через будівництво житлових будинків і торгово-розважальних центрів, введення в експлуатацію нового промислового обладнання, а також масового використання побутової техніки.

Модернізація електропідстанції передбачає два етапи. На першому буде побудована комплектна розподільна установка 110 кВ – КРПЕ. Найбільш важливим ефектом від установки високотехнологічного обладнання є підвищення надійності та якості електропостачання Києва за рахунок посилення зв’язку столичної системи електропостачання з об’єднаною енергосистемою України.

На підстанції «Позняки» вже споруджено будинок закритого розподільчого пристрою 110 кВ, змонтовано обладнання КРПЕ 110 кВ, виконується монтаж і налагодження обладнання релейного захисту та автоматики, налаштовується телемеханіка. Крім того, енергетики вже проклали чотири кабельні лінії 110 кВ з 6-ти запроектованих і змонтували перехідний пристрій на опорі 110кВ (перехід з повітряної лінії електропередач на кабель 110кВ).

Введення в експлуатацію інноваційного обладнання, що сприяє підвищенню надійності схеми електропостачання міста і при цьому мінімізує негативний вплив на навколишнє середовище за рахунок застосування кабелю з ізоляцією із зшитого поліетилену замість повітряних ліній і маслонаповнених кабелів, запланований вже на цей рік.

На другому етапі будуть прокладені кабельні лінії 110 кВ від підстанції «Позняки» до підстанції «Славутич». Введення в експлуатацію намічене на 2019 рік. Будівництво нової транзитної лінії «ТЕЦ-5 – Аркада – Славутич – Позняки» забезпечить додатковий потужний джерело живлення для лівобережної частини Києва і суттєво підвищить надійність електропостачання споживачів Дарницького, Дніпровського та Деснянського районів столиці. Крім того, транзитна лінія забезпечить умови для приєднання нових споживачів, а також дасть можливість реконструювати діючі транзитні лінії 110 кВ від ТЕЦ-5 до Дарницької ТЕЦ і від Дарницької ТЕЦ до електропідстанції «Бровари».

Загальний обсяг інвестицій у проект складе 252 млн грн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають