9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

Другий біометановий завод на Вінниччині підключать до мереж у 2023 році

Регіональна газова компанія підключить до газорозподільних мереж другий біометановий завод потужністю виробництва 18 млн куб. м біометану на рік у першому півріччі 2023 року у Вінницькій області.

Про це повідомляється у пресрелізі компанії у понеділок, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Потужність цього біометанового проєкту настільки велика, що ми проєктуємо кілька черг будівництва газових мереж, щоб підключити цей об’єкт. Ми плануємо об’єднати зони дії одразу трьох газорозподільних станцій”, – заявила керівник проєкту РГК Інжиніринг Наталія Любченко, слова якої процитовано в пресрелізі.

Загалом РГК планує збудувати для спорудження біометанового заводу ТОВ “Юзефо-Миколаївська Біогазова Компанія” понад 20 км газорозподільних мереж. Потужності виробництва розташовані на базі цукрового заводу у селі Михайлин Вінницької області.

blank

Як йдеться у документі, наразі РГК Інжиніринг розпочав виготовлення передпроєктних рішень для об’єкта. Прораховано кілька варіантів підключення заводу до газових мереж.

“Ми спостерігаємо пожвавлення інтересу інвесторів до реконструкції та перепрофілювання біогазових станцій на біометанові заводи та їхнього підключення до газорозподільних мереж по всій Україні. Це вже другий проєкт із підключення біометанового заводу цього року, паралельно ми працюємо ще над кількома проєктами”, – зазначив керівник напряму декарбонізації РГК Ігор Гоцик.

За словами директора “Юзефо-Миколаївська біогазова компанія” Олега Джурика, для ГРК перехід від використання біогазу для виробництва електроенергії до виробництва біометану – привабливий крок із погляду інвестицій. Проєкт надасть можливість протягом року забезпечити цілий район біометаном, замінивши природний газ.

“Ми інвестували під час війни у постачання українсько-нідерландської модульної амінової установки компанії UTC зі збагачення біогазу в біометан. І далі розглядаємо поетапне збільшення потужності приєднання до газових мереж. Протягом двох років ми збільшимо її майже в п’ять разів. Це суттєво вплине на терміни окупності нашого проєкту”, – поінформував Джурик.

Як пояснили в РГК, зараз більшість заводів в Україні використовують біогаз у виробництві електричної та теплової енергії для власних потреб. При спалюванні біогазу втрачається близько 50% його енергетичної цінності. Водночас під час виробництва біометану аналогічні втрати становлять близько 7-10%.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають