9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

ДП “Волиньторф” приватизували за 212,4 млн гривень

ДП “Волиньторф” продали на приватизаційному аукціоні за 212,4 млн гривень.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Фонду державного майна України (ФДМУ).

Пропозиція єдиного учасника торгів на 10% перевищила стартову ціну підприємства (190 млн гривень). Окрім переможної ставки, інвестор також сплатить 20% ПДВ – 42,5 млн гривень.

Також переможець зобов’язаний:

  • погасити 20,2 млн боргів підприємства;
  • зберегти персонал «Волиньторфу» протягом 6 місяців;
  • забезпечувати надання послуг з постачання теплової енергії споживачам, з якими укладено договори.

Таким чином, загальна сума, яку інвестор заплатить на «Волиньторф», становить 275 мільйонів гривень.

ДП «Волиньторф». Фото від ФДМУ

«Волиньторф» – діюче підприємство торф’яної галузі, яке спеціалізується на виробництві торф’яних брикетів. За 6 місяців 2023 року підприємство отримало 6,2 млн грн чистого прибутку, а у 2022 році – 10,6 млн грн. Підприємство виставляють на приватизацію, бо, за словами представників ФДМУ, державній власності мають залишитися лише стратегічні та прибуткові активи.

«Торф – не стратегічне паливо для енергетичної галузі України. Його загальна частка в енергетичному балансі країни складає менше одного відсотка, свідчать дані Держстату. Тому ФДМУ поступово виставляє на приватизаційні аукціони державні торф’яні підприємства — в цілому заплановано продаж 7 державних торфодобувних підприємств», – пояснюють у фонді.

На початку липня ФДМУ провів торги з продажу «Рівнеторфу», за який запропонували 205 млн грн. Також найближчим часом буде оголошено продаж ДП “Житомирторф”.

«Приватизація таких активів – це не лише кошти від продажу, а й роздержавлення економіки, створення нових робочих місць, ефективні підприємства та мільйони податкових надходжень. Більше того, кошти від приватизації Волиньторфу підуть на підтримку Сил оборони», – підкреслюють у ФДМУ.

Останні новини:

Зараз читають