9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

До розробки газових родовищ в Україні можуть залучити канадську компанію Tenaz Energy

Голова Державної служби геології та надр України поспілкувався з виконавчим директором канадської Tenaz Energy Corp. Ентоні Маріно. Зустріч відбулася з ініціативи представників міжнародної компанії та проходила у Києві.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Металлургпром.

Роман Опімах розповів про наявні пропозиції щодо розробки вуглеводнів в Україні, а також про можливі шляхи реалізації бізнес-проєктів.

«Служба підготувала та опублікувала в Інвестиційному атласі надрокористувача 50 об’єктів із покладами нафти та газу для виставки на електронні торги. Це понад 6 000 квадратних кілометрів по всій території України, серед яких ділянки із затвердженими запасами та green fields. Отримати право розвідки та розробки можна, придбавши спецдозволи на електронних торгах, які Служба регулярно проводить на платформі Прозорро.Продажи», – повідомив Роман Опімах.

Голова Служби розповів інвестору про можливість входження до вже наявних проєктів з надрокористування «farm-in». Умовою є придбання частки компанії, яка є ліцензіатом. Такий механізм може бути цікавим підприємствам, які мають труднощі з розкриттям повного потенціалу об’єктів через брак коштів та технологій, а міжнародний партнер може запропонувати свій капітал та досвід.

Як зазначив виконавчий директор Tenaz Energy Corp., компанія зацікавлена ​​у реалізації проєктів із розробки вуглеводневих ділянок надр на території України. Особлива увага приділяється об’єктам, видобуток на яких було припинено через різке падіння дебіту свердловин, які зараз не розробляються.

Ентоні Маріно позитивно оцінив прогресивний підхід у наданні доступу до геологічної інформації, представлений на Державному геологічному порталі. Такий формат даних зручний для проведення комплексного аналізу при ухваленні інвестиційного рішення.

Роман Опімах зазначив, що НАК «Надра України» шукає партнера для реалізації УРП на Олеській ділянці.

«Україна зацікавлена ​​у залученні іноземних інвестицій у розробку українських надр. З моменту виходу американської компанії Chevron із проєкту, угода щодо Олеської ділянки не набула чинності, – поінформував Роман Опімах. – Його площа становить 6 300 квадратних кілометрів, ресурси газу нетрадиційних колекторів оцінюються у три трильйони кубічних метрів, термін дії ліцензії – до 2063 року».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають