9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

До газорозподільних мереж України готується приєднатися перший постачальник біометану

Агрохолдинг «Галс Агро» стане першим постачальником біометану до газорозподільних мереж. Він є членом UABIO та одним із найбільших гравців ринку біоенергетики в Україні.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення пресслужби Біоенергетичної асоціації України (UABIO).

Перше в Україні фізичне приєднання потужностей заводу до газорозподільних мереж та виробництво біометану попередньо відбудеться на початку 2023 року.

Повідомляється, що проєктна потужність обладнання очищення біогазу до біометану становить близько 3 млн м3 у рік. Цим можна забезпечити близько 1500 приватних домогосподарств.

«Компанія вирощує зернові та енергетичні культури, виробляє цукор, м’ясо та молоко, займається птахівництвом та садівництвом. Відповідно є власна сировина для виробництва біометану», – пишуть в Біоенергетичної асоціації.

Наразі відомо, що Регіональна газова компанія (РГК) та агрохолдинг «Галс Агро» уклали договір щодо приєднання біометанового заводу у Чернігівській області до газорозподільних мереж.

Фахівці РГК спільно з «Галс Агро» та АТ «Чернігівгаз», науковими та експертними установами розробляють технічні рішення для підключення виробництва до газорозподільних мереж з використанням сучасного обладнання від провідних виробників Pietro Fiorentini та Emerson.

Про компанію

У складі “Галс Агро”:

  • 2 цукрових заводи,
  • 7 агропромислових фірм,
  • ферми з вирощування індиків,
  • горіхові і яблуневі сади,
  • свиноферма,
  • 4 біогазові заводи,
  • 2 елеватори,
  • комбікормовий завод.

Компанія обробляє до 40 тис. га землі у 4 областях. Кількість працівників складає понад 1500 осіб.

«Наразі «Галс Агро» — великий виробник електроенергії за «зеленим тарифом». У майбутньому частина біогазу буде очищуватись до біометану та закачуватись до газорозподільних мереж Чернігівщини. Вони є найбільш розгалуженими і мають співставний тиск роботи системи з біометановим модулем, що не потребує встановлення додаткового обладнання», – описують компанію в UABIO.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають