9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 5 Грудня, 2022

До 2020 року Укргазвидобування передбачає збільшення обсягу видобутку власного газу до 20 млрд кубометрів

Концепція розвитку газовидобувної промисловості України передбачає щорічне нарощування видобутку власного газу з можливістю в середньостроковій перспективі вийти на експорт палива.

За даними науковців, Україна має 276 млрд м³  підтверджених запасів газу (140 родовищ). Загальний потенціал родовищ – втричі більший – 923 млрд м³. Протягом останніх десятиліть Україна лише знижувала обсяг видобутку власного газу, в тому числі через низку політичних рішень. Позитивна динаміка видобутку газу була зафіксована у 2016 році. Загальний обсяг видобутку минулого року становив 14,6 млрд кубометрів.

Розпочата Урядом України політика досягнення енергонезалежності держави передбачає збільшення обсягу видобутку власного газу до 20 млрд кубометрів до 2020 року, при цьому Україна повністю відмовиться від імпортного газу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

За підсумками цього року ми виходимо на 15,2 млрд кубометрів, і ставимо завдання до 2020 року вийти на видобуток 20 млрд кубометрів, – зазначив Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що енергетична незалежність дозволить не тільки позбутися імпорту палива, як фактору впливу на Україну, але й забезпечить зниження цін на газ всередині держави.

Саме забезпечення енергетичноі незалежності України є одним із пріорітетів. Сьогодні національна компанія «Укргазвидобування» показує ту технічну модернізацію, ті капіталовкладення, які вона проводить на своєму підприємстві і це дасть можливість в найближчі роки збільшити видобуток газу.

З наступного року 5% від ренти, які будуть надходити від видобутку нафти і газу будуть залишатися в області на розвиток місцевого самоврядування Полтавщини, – повідомив Голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

blank
Фото: Остап Семерак

За слова Олега Прохоренка, Укргазвидобування впевнено рухається до виконання планових виробничих показників, а саме до видобутку 15,2 млрд кубометрів газу на кінець 2017 року.

На нараді прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з представниками влади Полтавської ОДА та представниками найбільшої газовидобувної компанії Укргазвидобування, було обговорено актуальні питання на шляху реалізації Програми «20/20», а саме: видача спецдозволів на користування надрами та землевідведення для потреб нафтогазового сектору.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають