9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Держенергоефективності напрацьовує ключові положення нової системи «зелених» аукціонів

Держенергоефективності як один з координаторів роботи над створенням системи аукціонів в Україні провело спільну нараду із бізнесом та експертами у Комітеті ВРУ ПЕК для формування узгоджених рішень.

Зокрема, учасники наради знайшли спільні точки дотику по найбільш дискусійним питанням. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенегроефективності.

Передбачається, що в аукціонах зможуть брати участь різні компанії незалежно від встановленої потужності об’єкту та джерела «чистої» енергії. Втім така участь буде обов’язковою лише для проектів:

  • СЕС потужністю більше 10 МВт;
  • ВЕС потужністю більше 20 МВт.

Крім того, запропоновано розглянути можливість в подальшому поширити обов’язковість аукціонів на менш потужні об’єкти.

Також сторони дійшли згоди запровадити систему аукціонів з 2020 р. і проводити торги не рідше, ніж 2 рази на рік.

Основною перевагою законопроекту є термін державної підтримки – 20 років.

Більшість учасників наради запропонували провести кілька пілотних аукціонів за різними типами генерації «чистої» енергії не лише в зоні відчуження, а й в інших регіонах.

Також незмінною є позиція щодо важливості досягнення цілей розвитку відновлюваної енергетики. Аукціони як нова система підтримки мають відбуватися таким чином, щоб забезпечити виконання завдань, взятих на себе Україною відповідно до Угоди з ЄС (Директиви ЄС) та інших документів, – повідомив С.Савчук.

Крім цього, пропонується встановлювати квоти за регіональним принципом із урахуванням технічних можливостей та ресурсів регіонів.

Також присутні розглянули можливість оптимізувати «зелені» тарифи для біомаси та біогазу.

Справа в тому, що сьогодні частка виробництва електроенергії з біогазу та біомаси становить лише 1,2% відносно інших видів відновлюваних джерел (СЕС, ВЕС, ГЕС), а в країнах ЄС ця частка – майже 18 %.

Важливо, що виробництво енергії з біогазу та біомаси є більш прогнозованим, а також зазначені проекти можуть брати участь у балансуванні енергосистеми.

За результатами наради готуються узгоджені позиції для подання Комітету ВРУ ПЕК.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають