9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Департамент енергетики США ознайомився зі станом робіт на установці Джерело нейтронів на базі ННЦ «ХФТІ»

В Держатомрегулювання проведена робоча зустріч з представниками Департаменту енергетики США щодо ННЦ «ХФТІ»

В Держатомрегулювання проведена робоча зустріч з представниками Департаменту енергетики США щодо стану робіт, графіку реалізації проекту щодо установки Джерело нейтронів на базі ННЦ «ХФТІ» (м. Харків). Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держатомрегулювання.

З боку українського регулятора в зустрічі взяли участь представники Державної інспекції ядерного регулювання України на чолі з Головою Григорієм Плачковим та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки на чолі з Директором Ігорем Шевченко. Американська сторона була представлена Національною адміністрацією ядерної безпеки Департаменту енергетики США під керівництвом Директору офісу вивозу матеріалів Скоттом Рокером, Посольством США в Україні; також участь в зустрічі взяли співробітники Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут».

Під час зустрічі представники Держатомрегулювання підкреслили важливість виконання ННЦ «ХФТІ» всіх вимог українського законодавства щодо дотримання ядерної та радіаційної безпеки, особливо з огляду на розташування цього ядерного об‘єкту – в місті-мільйоннику Харкові. Державна інспекція ядерного регулювання України висловила стурбованість рівнем підготовки персоналу, який безпосередньо забезпечуватиме пуск та експлуатацію ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів» в м. Харкові, системою його підготовки, перевірки знань тощо.

Представники Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» та Департаменту енергетики США висловили подяку Держатомрегулювання за плідну робочу співпрацю щодо розгляду документів, що подуються ліцензіатом (ННЦ «ХФТІ»), та запевнили щодо прискорення робіт з підготовки персоналу та передбачених чинним законодавством України документів, в т.ч. попередній звіт з оцінки безпеки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають