9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Цього року потужність українських вітрових електростанцій може зрости на 1 ГВт

Голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков заявив, що потужність вітроенергетичних станцій в Україні за 2022 рік може збільшитись приблизно на 1 ГВт.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ecotown.

«Ті компанії, які встигли домовитися з виробниками на постачання вітротурбін, планують до кінця 2022 року завершити свої проєкти. Таким чином вітроенергетика України збільшиться приблизно на 1 ГВт нових потужностей», – сказав Конеченков.

Серед майбутніх проєктів, які можуть повністю або частково реалізуватись цього року – Тілігульська ВЕС компанії “ДТЕК ВІЕ” (перша черга – 126 МВт, загальна потужність проекту 500 МВт), ВЕС “Каланчак” 300 МВт компанії Vindkraft (перша черга 100 МВт), Южно-Українська ВЕС (загальна потужність 300 МВт, власник “Хіро Азія Інвестмент Лімітед”, Гонконг), друга черга Дністровської ВЕС 60 МВт (загальна потужність 100 МВт) компанії “Елементум Енерджі”.

На Южно-Українській ВЕС вперше в Україні буде використано вітротурбіни найбільшого китайського виробника Goldwind. Дві нові ВЕС збудують на заході України у Львівській області: Сколівська ВЕС загальною потужністю 60 МВт компанії “Атлас Глобал Енерджі”, що належить до групи компаній Eksim Holding, та Орівська ВЕС загальною потужністю 54,6 МВт, що у гірській території будує компанія “Еко Оптіма”.

Загалом, за даними голови правління асоціації, ще у 2019 році вітроенергетичні компанії отримали позитивні висновки у рамках проведення оцінки впливу на навколишнє середовище та дозвіл на будівництво для проектів загальною потужністю близько 6,5 ГВт.

«Враховуючи всі політичні та економічні ризики, у тому числі несплату за “зеленим” тарифом, звичайно, всі ці проєкти не будуть реалізовані до кінця 2022 року (минув термін надання “зеленого” тарифу). Але все одно позитивна тенденція щодо розвитку вітроенергетики зберігається», – зазначив Конеченков.

Щодо перспектив розвитку вітрогенерації без “зеленого” тарифу, голова правління УВЕА висловив переконання, що проєкти будівництва ВЕС мають багато передумов для цього:

«У будь-якому випадку, ті проекти, які отримали дозвіл на будівництво, мають технічні умови на підключення, в їх розробку вкладені досить великі гроші, і вони будуть впроваджуватися далі без “зеленого” тарифу, на ринкових умовах, як у рамках корпоративних PPA (прямих) договорів із споживачами), та інших механізмів стимулювання».

На його думку, у такому разі тариф буде меншим за “зелений”, але враховуючи ціну на природний газ і вугілля, вітроенергетика продовжуватиме займати досить економічно привабливі позиції.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають