9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Через російський обстріл пошкоджено найбільшу сонячну електростанцію Харківщини (фото)

Внаслідок обстрілу російськими військовими Харківщини 28 травня пошкоджено сонячну електростанцію на території Мереф’янської ОТГ.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ZMINA.

Наземну сонячну електростанцію СЕС Мерефа ввели в експлуатацію у 2019 році, а побудували її на території сміттєзвалища за кредитні кошти. Підприємство на момент будівництва було найбільшою промисловою сонячною електростанцією на Харківщині.

blank

Обстріл, який, за словами керуючого, повністю вивів з ладу СЕС, відбувся вночі 28 травня. Росіяни гатили по території з “іскандерів”. На місці ударів утворилися вирви у шість метрів завглибшки та 11 метрів діаметром.

“Частково залишилися якісь панелі, якісь трансформатори, але станція здебільшого знищена. На відновлення піде велика сума грошей”, – розповідає про пошкодження Рончаковський. 

blank

Внаслідок початку повномасштабного російського вторгнення галузь сонячної енергетики, яка останніми роками активно розвивалась в Україні, знаходиться на грані банкрутства. За словами голови комітету відновлювальної енергетики в Українській асоціації професіоналів довкілля Станіслава Ігнатьєва, близько 60% промислових сонячних електростанцій зосереджені у південних та південно-східних областях України, де відбуваються активні бойові дії.

При цьому, за різними оцінками, нині пошкодженими є 30–40% електростанцій у регіонах, що страждають від російського вторгнення. 

Згідно з підрахунками дослідників аналітичного центру при Київській школі економіки KSE Institute, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, так і непрямі, зокрема зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку, коливаються від 564 до 600 мільярдів доларів. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають