9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 16 Січня, 2022

Частка відновлюваних джерел енергії в Україні зросла до 6%

Альтернативна енергетика, а точніше, виробництво енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) майже за десять років впровадження в Україні все ще перебуває на стадії розвитку.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на УкрРудПром.

Глобальний світовий тренд останніх років – це остаточне розуміння необхідності переходу на поновлювані джерела енергії. Якщо ще в 2000-х роках це здавалося віддаленим майбутнім, то в кінці 2010-го в міжнародних політичних і бізнес-колах з’явилося розуміння перспективи цього тренда на найближчі десятиліття.

За даними Держенергоефективності України, частка відновлюваних джерел енергії збільшилася за останні три роки з 3,9 до 5,8%, в електроенергетиці – з 7,4 до 7,8%. Це щодо істотні цифри зростання в макромасштабі за такий невеликий термін, говориться в статті.

Найбільші темпи зростання саме у сонячних електростанцій. Якщо в 2016-му їх загальна потужність становила 99,2 МВт, то в 2017-му – понад 170 МВт.

За 2017 рік вітростанції України згенерували 695,947 млн ​​кВт год електроенергії. В інших галузях поновлюваних джерел енергії в Україні також спостерігається позитивна динаміка.

Узагальнюючи, можна сказати, що майбутнє української енергетики – за поновлюваними джерелами енергії. Наскільки віддаленим виявиться це майбутнє для України, повністю залежить від стратегічної грамотності, прозорості та передбачуваності правил гри, що встановлюються державою.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають