Компанія Tractebel Engineering з групи ENGIE в попередньому техніко-економічному обгрунтуванні наземної сонячної електростанції в зоні відчуження навколо ЧАЕС потужністю 1,2 ГВт пропонує модульну концепцію будівництва з восьми підстанцій по 150 МВт.
Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.
Ми розуміємо, що північ Київської області – не найкраще місце розташування для СЕС. Але саме для цієї території потрібний такий проект. Висновок Tractebel Engineering з приводу цього проекту досить обережний: будівництво СЕС є можливим, – зазначив глава Держагентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук під час презентації ТЕО в понеділок у Києві.
За результатами ТЕО будівництво сонячної станції є економічно ефективним і потребує більш 1€ млрд інвестицій, – повідомила керівник офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів.
Tractebel Engineering пояснює доцільність поетапного будівництва СЕС бажанням уникнути складнощів з логістикою. Згідно ТЕО, орієнтовний час будівництва однієї підстанції складе близько 17 місяців.
У той же час проект Чорнобильської СЕС вимагає більш детального економічного обґрунтування, йдеться в звіті Tractebel Engineering. Згідно з ним, радіаційне забруднення збільшить витрати на електростанцію в порівнянні з типовим проектом СЕС, проте не підриває економіку проекту.
За словами міністра екології Остапа Семерака, приблизна вартість інвестицій в весь проект потужністю 1,2 ГВт складе близько EUR1 млрд.