9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Атоменергомаш випустив ювілейний 150-й контейнер для зберігання відпрацьованого ядерного палива

blankВП «Атоменергомаш» випустив 150-й контейнер для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) для Запорізької атомної електростанції.

На сьогоднішній день на спеціалізованій бетонному майданчику ССВЯП ВП ЗАЕС встановлені 139 контейнерів, виготовлених на заводі нестандартного обладнання і трубопроводів (ЗНСОіТ). Даний вид контейнера призначений для безпечного зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр  «Атоменергомаш».

Освоєння виробництва контейнерів ССВЯП почалося 1996 році в тісній співпраці з організаціями, які беруть участь в проектуванні, будівництві, випробуваннях та експлуатації ССВЯП на ВП ЗАЕС (Харківський інститут “Енергопроект” (ХІЕП), Duke Engineering & Services (DE & S) і Sierra Nuclear Corporation (SNC) .

У 2000 році був випущений пробний контейнер, який успішно пройшов випробування і поклав початок серійного випуску багатомісної герметичної корзини і вентильованого бетонного контейнера ССВЯП.

Всього відкритий майданчик ССВЯП ВП ЗАЕС розрахована на безпечне зберігання 380 контей рів, що містять 9120 збірок з відпрацьованим ядерним паливом з реакторних установок ВВЕР-1000.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають